Българският Литекс не се даде на БАТЕ - беларусите с две греди

Литекс и БАТЕ (Борисов) завършиха 0:0 в контрола на турска земя. През първата част оранжевите бяха по-активни в предни позиции, а в 22-та минута дори успяха да вкарат топката в мрежата на своя противник чрез Исмаил Иса, но попадението бе отменено.

Второто полувреме БАТЕ се активизира, но късметът бе на страната на българския тим, тъй като на два пъти гредите го спасиха от гол.

Срещата започна равностойно. В 9-та минута Литекс първи осъществява опасна атака. Ванжер бе изведен срещу вратата, но стражът Горбунов излезе съобразително и направи фаул срещу кариоката на границата на наказателното поле.

С изпълнение на прекия свободен удар се нагърби Георги Миланов, който стреля опасно, но стражът на беларусите Горбунов спаси.

В 22-та минута Исмаил Иса вкара топката в мрежата на БАТЕ след пас на Бодуров, но попадението бе отменено поради засада.

В 44-та минута скоростна атака, проведена между Георги Миланов и Симеон Славчев отдясно завършва с центриране към Томи Костадинов, който от близка дистанция стреля над вратата.

След почивката наставникът на ловчанлии Христо Стоичков направи няколко промени в своята единайсеторка, но като цяло чистите голови положения продължиха да липсват.

Все пак в 71-та минута БАТЕ можеше да открие резултата, след като топката рикошира в крака на Цветанов и се удари в напречната греда. Шест минути по-късно беларусите уцелиха за втори път греда. Това стори Родионов, който след пробив нацели десния страничен стълб. Секунди по-късно Пиргов спаси шут на Рудик от 25 метра.

Любопитно за отбелязване е, че Христо Стоичков избра да стартира с много млади момчета в стартовата си единайсеторка и със само двама чужденци - Ванжер и Небойша Йеленкович.

ЛИТЕКС - БАТЕ 0:0

ЛИТЕКС: Пиргов, Недялков, Попов, Ил. Миланов, Бодуров, Ванжер, Иса, Славчев, Костадинов, Г. Миланов, Йеленкович (Божиков, Цветанов, Ваюши, Хасани, Жуниор)

БАТЕ: Горбунов, Юревич, Радков, Филипенко, Бордачев, Рудик, Олехнович, Володко, Павлов, Хлеб, Родионов