Ботев Пд изпусна чехи след куриозен гол и пропусната дузпа (видео)

Ботев (Пловдив) и Теплице завършиха 2:2 в контрола в Кипър. Пловдивчани поведоха с гол на Станислав Костов, но с две попадения на Егон Вюч през втората част чехите обърнаха резултата в своя полза. Крайното 2:2 оформи Вандер Виейра шест минути преди края на проверката.

При резултат 1:1 в 73-та минута пък Иван Цветков пропусна дузпа.

Срещата започна равностойно, но при първото си сериозно положение Ботев успя да открие резултата. Попадението вкара Станислав Костов в 14-та минута. Тогава Веско Минев пусна отличен извеждащ пас към своя съотборник, който се измъкна от чешката отбрана, излъга вратаря и вкара за 1:0.

Само 120 секунди след попадението на Костов, Луис Педро нахлу в наказателното поле на Теплице и центрира успоредно на голлинията, но бранител на чехите изчисти в корнер.

В 19-та минута Теплице създаде първото си опасно положение. Това стана след центриране от корнер и удар с глава, но Адам Стаховяк спаси. Ботев отговори със силен изстрел на Томаш Иршак, който Славик боксира.

В 34-та минута Ботев като по чудо не вкара второ попадение. Луис Педро изведе Костов зад отбраната на чехите, нападателят елиминира вратаря, но стреля в аут.

След почивката наставникът на канарчетата Станимир Стоилов реши да изчака със смените и остави същата единайсеторка.

В 50-та минута Теплице успя да изравни след гол на Егон Вюч, който с платен шут прати топката в долния ляв ъгъл на пловдивската врата.

Двадесет и три минути по-късно Ботев получи отличен шанс да поведе, но Иван Цветков изпусна дузпа, след като не улучи вратата.

В 78-та минута резервният страж на българския тим Росен Андонов излезе неразчетено и Вюч го прехвърли от 30 метра за 1:2. Все пак канарчетата не се предадоха и в 84-та минута стигнаха до изравняване. Тодор Неделев центрира от фаул, последва разбъркване и Вандер Виейра успя да вкара топката в мрежата на чехите за крайното 2:2.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ТЕПЛИЦЕ 2:2