Цецо Соколов и Кунео пред отпадане от ШЛ (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият Бре Банка Ланути (кунео) са пред отпадане от плейофите на Шампионската лига. Възпитаниците на треньора Роберто Пиаца бяха победени категорично като гости от шампиона на Италия Лубе Банка Марке (Мачерата) с 0:3 (17:25, 17:25, 22:25) в първия мач на "италианското" дерби от Плейофите 6 на най-силния европейски клубен турнир, игран тази вечер в зала "Пала Фонтескодела".

По този начин Цецо Соколов и компания трябва да победят в реванша с какъвто и да е резултат, за да могат да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. При нова победа на волейболистите на Мачерата пък те ще се класират за финалната четворка в Омск (Русия). Срещата-реванш между двата тима е следващата сряда (13 февруари) от 21,30 часа българско време в зала "Пала Банка" в Кунео.

Срещата тръгна малко по-добре за домакините, които поведоха с 2:0 след блокада на Иван Зайцев и контра на холандеца Дик Коой. Разликата продължи да расте до 7:3 след ас на Коой и контра на Зайцев и 8:4 след грешка от сервис на словашкия център на Кунео Емануел Кохут. Въпреки усилията на гостите, разликата се запази до 11:7 след поредна атака на Зайцев и грешка на Цецо Соколов. Резултатът стана 14:8 след успешна контра на Зайцев и блокада на сръбския център Марко Подрасчанин. Кунео намали до 13:15 след блокада и ас на капитана си Вуут Вийсманс и аут на Зайцев, но все пак втората техническа пауза пък дойде при 16:13 за Мачерата след грешка от сервис на Вийсманс. Последва контра на Симоне Пароди и 17:13. Преднината на шампионите на Италия стана 22:15 след грешки в атака на влезлия като резерва Доре Дела Лунга, Цецо Соколов и френския национал Ървин Нгапет. В крайна сметка момчетата на наставника Алберто Джулиани спокойно взеха гейма с 25:17 след сервис в аут на Соколов.

В началото на втората част волейболистите на Мачерата дръпнаха бързо с 3:0 след блокада на Дик Коой, атака в аут на Олег Антонов от Кунео и контра на Иван Зайцев. До първото техническо прекъсване разликата нарасна до 8:3 след поредна успешна контра на Иван Зайцев и ас на разпределителя Драган Травица. Резултатът стана 10:4 след атака в аут на Ървин Нгапет, което накара наставникът на Кунео Роберто Пиаца да вземе тайм-аут. Въпреки това, последваха атака в аут на Цецо Соколов и страхотна блокада на Драган Станкович и 12:4. Домакините заиграха по-спокойно и втората техническа пауза дойде при 16:10 след грешка от сервис на Соколов. Мачерата направиха резултата 20:13 в своя полза след атака и пореден блок на Дик Коой, след което без проблеми затвориха гейма при 25:17 след нови две отлични атаки на Иван Зайцев.

И третия гейм стартира добре за Мачерата, които поведоха с 4:2 след атака през центъра на Драган Станкович и грешка на Олег Антонов от Кунео. Гостите съумяха да изравнят при 7:7 след атака и блокада на Цецо Соколов и блок на Вуут Вийсманс. Все пак, първата техническа пауза дойде при минимална преднина за Мачерата - 8:7 след блок-аут на Симоне Пароди. Поледваха две блокади на Станкович и Пароди - 10:7 и тайм-аут за Роберто Пиаца и Кунео. Това даде ефект и Кунео изравни при 11:11 след атака на Вуут Вийсманс и ас на Ървин Нгапет. Играта продължи точка за точка до 16:15 за домакините след нов блок-аут на Симоне Пароди. Последваха успешна атака и ас на Вийсманс и 17:16 за Кунео. Постепенно Мачерата успя да обърне резултата в своя полза при 22:21 след две грешки на Цецо Соколов - една от сервис и една в атака. Въпреки тайм-аута за Роберто Пиаца, последва спорна атака в аут на Ървин Нгапет и блокада на Иван Зайцев, с което Мачерата стигна до мачбол при 24:21. В крайна сметка момчетата на Алберто Джулиани спечелиха гейма с 25:22 след бърза атака през центъра на Марко Подрасчанин, а с това и мача с 3:0.

Цецо Соколов игра цял мач за Кунео, но бе под своите възможности и завърши със скромните 9 точки (2 блока и 33% ефективност в атака). Капитанът Вуут Вийсманс стана най-резултатен с 12 точки (1 блок, 2 аса, 60% ефективност в атака и 18% перфектно посрещане), но и неговите усилия не помогнаха за успеха. За тима на Мачерата Иван Зайцев заби 14 точки (1 блок, 48% ефективност в атака и 46% перфектно посрещане) за победата.

ЛУБЕ БАНКА МАРКЕ (МАЧЕРАТА, ИТАЛИЯ) - БРЕ БАНКА ЛАНУТИ (КУНЕО, ИТАЛИЯ) 3:0 (25:17, 25:17, 25:22)
МАЧЕРАТА: Драган Травица 2, Дик Коой 10, Иван Зайцев 14, Симоне Пароди 8, Драган Станкович 4, Марко Подрасчанин 7 - Юбер Ено-либеро (Саша Старович 1, Давидсон Лампариело)