КВК Габрово с 10-та победа след трудно 3:1 над ЦСКА (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на КВК Габрово постигна 10-та победа в Суперлигата на България, след като надигра трудно като гост ЦСКА с 3:1 (25:21, 20:25, 27:25, 25:22) в мач от междинния 13-ти кръг, игран тази вечер в зала "Васил Симов" в София.

По този начин габровци останаха на 2-ро място във временното класиране с 29 точки след 10 победи и 2 загуби, докато "червените" се смъкнаха на 6-то място с 20 точки след 7 победи и 6 загуби. В следващия кръг КВК Габрово е домакин на Арда (Кърджали), а ЦСКА гостува на Нефтохимик 2010. Срещите са съответно в петък (8 февруари) от 18,00 часа и в събота (9 февруари) от 17,00 часа.

Срещата започна малко по-добре за домакините, които поведоха с 4:2 след ас на опитния капитан Ивайло Стефанов и блокада на Красимир Георгиев. Последва веднага равенство при 4:4 след атака в аут на Ивайло Стефанов и ас на Иван Власев. Първата техническа пауза пък дойде при 8:6 за габровци след два мощни аса на Станислав Петков - Балки. "Червените" стигнаха до ново равенство при 8:8 след две грешки на Петков от гостите. Равностойната игра продължи до 12:12, след което КВК Габрово поведе отново с 14:12 след атака на Петков и контра блок-аут на Краси Стефанов. Въпреки тайм-аута за Сашо Попов, второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за габровския тим след блокада на Петков. Разликата леко нарасна при 19:15 след атака в аут на Ивайло Стефанов. Независимо от усилията на армейците, момчетата на Любо Герасимов стигнаха до геймбол при 24:20 след нови две атаки и блокада на Станислав Петков. В крайна сметка КВК Габрово взе гейма с 25:21 след пореден блок-аут на Петков.

Втората част тръгна равностойно до 4:4, след което гостите от Габрово дръпна с 8:4 след блокада на Мартин Палийски, грешка на Краси Георгиев от "червените" и силна контраатака от втора линия на Станислав Петков. Разликата се запази до 14:10 след ас на Краси Стефанов, но ЦСКА веднага намали до 14:13 след нова атака на Иван Крачев, грешка на габровци и техническо отиграване на Бранимир Грозданов. Тайм-аутът, който поиска Любо Герасимов, даде ефект и втората техническа пауза дойде при 16:14 след нови две атаки на Петков. Последва обрат и ЦСКА поведе със 17:16 след задържана топка на габровския разпределител Николай Найденов и атака в аут на Краси Стефанов, а след това с 19:17 след блокада на Петър Кирчев. Резултатът стана 23:18 след две силни атаки през центъра на Петър Кирчев и контра блок-аут на Ивайло Стефанов, след което ЦСКА спокойно затвори гейма в своя полза при 25:20 след грешка от сервис на Стоян Вулджев от гостите.

Третият гейм стартира отново отлично за габровци, които поведоха с 2:0 след аут на Иван Крачев и блок-аут на Краси Стефанов, а след това с 4:1 след ас на Стоян Вулджев. Разликата се запази до 8:5 след грешка от сервис на Бранимир Грозданов от домакините. Резултатът стана 10:6 след контраатака-пайп на Станислав Петков, а след това 14:9 след блокада на Краси Стефанов. Постепенно момчетата на Сашо Попов намалиха изоставането си до 14:15 след две отлични блокади на влезлия като резерва Велизар Кьосев и Краси Георгиев, но все пак второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за КВК Габрово след сервис в аут на Иван Крачев. Играта продължи напълно равностойно и точка за точка до 22:20 след атака на Станислав Петков, след което последва равенство последва равенство при 22:22 след две грешки на Стоян Вулджев от гостите. Двата тима се "захапаха" в резултата до 25:25, но в крайна сметка габровци измъкнаха трудно гейма с 27:25 след блокада на Иван Власев и грешка на опитния Ивайло Стефанов от ЦСКА.

Четвъртата част започна равностойно до 6:6, след което КВК Габрово поведе с 8:6 след две отлични блокади на Стоян Вулджев. Постепенно ЦСКА стигна до равенство при 11:11 след атака на Иван Крачев и блокада на Краси Георгиев и дори дръпна с 14:11 след бърза контри през центъра на Георгиев и на Велизар Кьосев по правата и грешка на Мартин Палийски от гостите. Прекъсването, което поиска Любо Герасимов, даде резултат и габровският тим изравни при 14:14 след атака на Станислав Петков, ас на Краси Стефанов и контра на Стоян Вулджев, след което дори поведе с 16:14 след контра на Краси Стефанов и аут на Кьосев от "червените".  Резултатът стана 20:16 за габровци след две технични пускания на опитния разпределител Николай Найденов. Въпреки усилията на армейците да стигнат до равенството, КВК Габрово запази предимството си и спечели гейма с 25:22 след технична атака на Станислав Петков, а с това и мача с 3:1.

Най-полезни за габровският тим станаха Станислав Петков - Балки (2 блока, 1 ас, 53% ефективност в атака и 34% перфектно посрещане) и капитанът Красимир Стефанов (3 блока, 2 аса и 41% ефективност в атака) съответно с 22 и 21 точки. За домакините от ЦСКА Иван Крачев реализира 20 точки (3 блока, 1 ас и 43% ефективност в атака), но и това не помогна за победата.

ЦСКА - КВК ГАБРОВО 1:3 (21:25, 25:20, 25:27, 22:25)

ЦСКА: Георги Сеганов 2, Иван Крачев 20, Ивайло Стефанов 13, Бранимир Грозданов 6, Петър Кирчев 15, Красимир Георгиев 6 - Антон Василиев-либеро (Даниел Георгиев, Тома Костов, Велизар Кьосев 7)