ЦСКА с трудна победа над Славия с 3:2 (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките на ЦСКА-Демакс постигнаха много трудна победа над Славия-СУ с 3:2 (25:15, 20:25, 25:21, 18:25, 16:14) в мач от 17-ия кръг на  Националната волейболна лига за жени.

Шампионките имаха предимство през целия мач, но стигнаха изключително трудно до успех след драматично 16:14 в тейбрека.

Победата бе 16-а от началото на сезона за "червените", които са убедителен лидер във временното класиране с актив от 44 точки.

Славия пък запазва 5-ата си позиция с 22 точки, но и с мач повече от съперниците.

Армейките постигнаха труден успех заради истинско им непостоянство на терена. Момичетата на Славия-СУ, които играха без основна титулярка – Росица Кирилова, отсъстваща по болест, пък се показаха като истински бойци и затвърдиха мнението, че всяко подценяване се наказва от тяхна страна.

След бърз първи гейм Червените се отпуснаха, а това доведе до големи амплитуди в представянето им. Белите за пореден път показаха борбения си дух и във втората част изненадаха домакините. Гостенките поведоха с 18:11, преди армейките отново да се активизират. След дълга серия на Симона Димитрова Червените намалиха до 17:18, но за повече нямаха сили и славистките спечелиха гейма, изравнявайки резултата 1:1. Устремът на Белите продължи, като четвъртата част бе повторение на втората и славистките за втори път обърнаха домакините, като докараха мача до 2:2 и тайбрек.

Истинска драма имаше в петата решителната част, когато славистките поведоха с 6:2, но не успяха да запазят преднината си. В крайна сметка Червените показаха класата си, като стопиха пасива. При 14:14 решителен се оказа сервисът на Силвия Кьосева, като тя даде предимство на своите с ас, а блокадата на армейките довърши останалото, като ЦСКА-Демакс се поздрави с крайната победа.

ЦСКА-ДЕМАКС - СЛАВИЯ-СУ 3:2 (25:15, 20:25, 25:21, 18:25, 16:14)