Ботев Пд с гръмка победа над 6-ия в Чехия - бивша звезда на ЦСКА със страхотен гол (видео)

Ботев (Пловдив) постигна престижна победа с 2:0 над Дукла (Прага) в Кипър. Попаденията за канарчетата паднаха в последните пет минути на двубоя и бяха дело на резервите Борис Галчев, реализирал с шут от 30 метра и Бамого. Българският тим можеше да открие резултата още през първата част, но Луис Педро нацели лявата греда.

Десет минути след началото на втората част пък Станислав Костов напусна със сцепена глава след сблъсък с противников играч.

Началото на двубоя бе равностойно. В 8-та минута Тодор Неделев отправи силен удар, но стражът на чехите Рада спаси. Това бе първи изстрел към една от вратите.
В 18-та минута Костов получи топката в наказателното поле, освободи се от двама бранители и шутира силно от малък удар, но вратарят Рада успя да отклони топката в корнер.

В 19-та минута силен удар на Дяков срещна тялото на защитник на Дукла, а секунди по-късно Костов засече центриране на Артур отляво, но топката премина над вратата и кацна върху мрежата.

В 25-та минута Ботев можеше да открие резултата, когато Луис Педро преодоля трима противникови футболисти по дясното крило и стреля, но улучи лявата греда.
След половин час игра дойде и първата голова опасност пред вратата на Ботев. След центриране в наказателното поле, футболист на Дукла свали топката с глава към Калуда, който от близо стреля в ръцете на Адам Стаховяк.

В 55-та минута наставникът на канарчетата Станимир Стоилов извърши принудителна смяна. Станислав Костов напуска терена със спукана глава, след единоборство във въздуха с футболист на Дукла. На неговото място влезе Бамого.
Последваха множество смени в българския отбор, които се отразиха добре на тяхното представяне. В 85-та минута бившият играч на ЦСКА и Динамо (Букурещ) Борис Галчев откри резултата с първия си гол за канарчетата. Крайното 2:0 за Ботев оформи Бамого в 89-та минута, когато се разписа след пас на Христов.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ДУКЛА 2:0

1:0 Борис Галчев 85