Позор за шампиона! Лудогорец разгромен от Атлетико в Испания (видео + галерия)

Шампионът на България Лудогорец стартира по кошмарен начин участието си в турнира "Марбея къп", след като орлите бяха разгромени с 2:6 от новака в бразилския елит - Атлетико Паранензе.

До 42-та минута нищо не предвещаваше подобно поражение, тъй като малко преди това Лудогорец дори можеше да открие резултата, но Светослав Дяков изпусна дузпа. В края на полувремето обаче с два бързи гола на Елиас и Маркос бразилците поведоха с 2:0.

След почивката Атлетико бе пълен господар на терена и с попадения на Дейвид и Маркос дръпна с внушителното 4:0. Резервата Кишада върна един гол в 72-та минута, но с автогол на Костадинов и попадение на Мануел резултатът набъбна на внушителното 6:1 за Атлетико. В 84-та минута Кишада оформи крайното 2:6.

Срещата започна двуостро и положенията пред двете врати се редуваха едно след друго. В 4-та минута бразилците осъществиха опасна атака, при която Маркос излезе очи в очи с Владо Стоянов, но стреля над вратата. Лудогорец отговори с две атаки по крилата, но малко не достигна на Безяк да засече с глава и да открие резултата. В 8-та минута Иван Стоянов получи извеждащ пас леко вдясно и стреля без забавяне, но изпрати топката в аут.

В 12-та минута Марсело опита изстрел с левия крак, но той излезе над вратата. В 28-та минута атака отляво на Лудогорец завърши с пас към Марсилиньо, който се намираше на границата на наказателното поле. Бразилецът стреля технично, но топката профуча покрай левия горен ъгъл на вратата на Атлетико.

В 38-та минута дойде и най-добрата възможност за гол до този момент. Иван Стоянов бе изведен зад бразилската отбрана, подаде към Безяк, който малко театрално се хвърли след съприкосновение с противник, но реферът реши да отсъди дузпа. Дяков стреля от бялата точка, но Уевертон спаси.

Четири минути по-късно съдията реши да се реваншира и даде комична дузпа за Атлетико, която бе реализирана от Елиас. На 2:0 покачи Маркос, който в 45-та минута получи отличен извеждащ пас от Елиас зад гърба на българската отбрана и майсторски прехвърли излезлия да го пресрещне вратар на разградчани Владо Стоянов.

Втората част започна със сериозен натиск на бразилците, които набързо пропиляха две добри възможности за нов гол. Все пак попаденията в българската врата не закъсняха.

В 62-та минута Атлетико вкара трети гол чрез Дейвид, който бе изведен очи в очи от резервата Евертон, а минута по-късно Маркос се подигра с отбраната на Лудогорец, след като излъга трима защитници и майсторски покачи на 4:0.

В 71-та минута Лудогорец върна едно попадение чрез Кишада, който материализира добра комбинация на орлите.

В 74-та и 77-та минута обаче последваха нови две попадения в разградската врата. Първо Костадинов си отбеляза автогол, след като засече с глава центриране от корнер на съперника, а малко по-късно Мануел вкара са 6:1. До края на мача орлите опитаха да направят загубата си по-почетна, но успяха да върнат само едно попадение чрез втория гол на Кишада.

Следващият мач на орлите в този турнир е срещу загубилия от двойката Динамо (Киев) - Оцелул.

ЛУДОГОРЕЦ - АТЛЕТИКО ПАРАНЕНЗЕ 2:6