Буркина Фасо стигна полуфиналите

Отборът на Буркина Фасо се наложи над Того с 1:0 след продължения и се класира за полуфиналите на турнира за купата на африканските нации по футбол. Като титуляр в състава на победителите започна халфът на Черноморец (Бургас) Исуф Уатара започна като титуляр, но той беше заменен в средата на втората част от Преджус Накулма. Двубоят не беше особено зрелищен и малко положения пред двете врати.

Звездата на Того Емануел Адебайор беше най-близо до гола в редовното време. Малко след почивката той стреля опасно с глава, но бранителят на съперника Сейду Папапдетигири изби от голлинията. Така се стигна до продължения, като в последната минута на първата допълнителна част Буркина Фасо нанесе своя удар.

Чарлс Кабора центрира от корнер от дясно към близката греда и Джонатан Питройпа, нападател на френския Рен, с глава прати топката в мрежата. Така в спор за място на финала Буркина Фасо ще играе срещу Гана.