ТУ (Стара Загора) обърна Дунав за четири минути в края

Отборът на Тракийския Университет записа победа със 108:105 като гост на Дунав 2007 в Русе. Воденият от Тодор Тенев състав стигна до успеха за четири минути в самия край на двубоя, когато първо изравни резултата, а в последствие грабна победата.

След 36 минути игра на таблото светеше 85:85, преди гостите да направят серия от 12:2 и да дръпнат с 97:87. Дунав така и не успя да заличи пасива си, а в крайна сметка старозагорският тим триумфира.

Георги Бързаков бе най-добър за победителите и наниза 33 точки. Крилото вкара 6 тройки от 10 опита. Мартин Раднев добави 22 точки, Планимир Дафинов вкара 17, а Милен Дудев реализира 12.

Янко Янков и Андреан Атанасов вкараха по 24 точки всеки за Дунав, а Георги Минков остана с 15 точки.

Тракийският Университет е на четвърта позиция в класирането на "А" група с 5 победи и 3 загуби, а Дунав 2007 е на седмо място с 2 победи и 6 загуби.