Нигерия се справи с един от фаворитите и е на полуфинал

Нигерия елиминира един от фаворитите на турнира за Купата на африканските нации Кот д'Ивоар, с гол на своя полузащитник Сънди Мба в 78-та минута. "Супер орлите" поведе в резултата в 43-та минута с далечен удар на Емануел Еменике, който изненада вратаря Бубакар Бари.

Кот д'Ивоар, който бе воден от голямата си звезда и смятан за един от най-добрите нападатели в света през последното десетилетие Дидие Дрогба, изравни в началото на второто полувреме с гол на Шейк Тиоте. Но с гола на Сънди Мба нигерийците победиха с 2:1 и се класира за полуфиналите на турнира за купата на африканските нации, където в сряда в Дърбан ще играе срещу Мали.