ИУ (Варна) нанесе първа загуба на Спартак Капитол

Лидерът в класирането на мъжката "А" група - Спартак Капитол записа първо поражение през сезона. Загубата дойде срещу втория в класирането - Икономически Университет (Варна), като "икономистите" се наложиха като гост с категоричното 87:64.

Варненци стигнаха до успеха след силно второ полувреме, в което дръпнаха напред в резултата и не допуснаха обрат. С ключова роля за развитието на двубоя бе третата четвърт, която гостите спечелиха с 25:14 и поведоха със 66:54, а в последната част почти направиха разликата двойна.

38-годишният Левен Белберов бе над всички за ИУ (Варна) и завърши със 17 точки, 4 борби и 4 асистенции при стрелба 5/5 от зоната за три точки. Денислав Вутев завърши с 18 точки, Станислав Тодоров добави 16, а Ивайло Тодоров реализира 12 точки.

Христо Господинов се отчете с "дабъл-дабъл" за Спартак - 13 точки и 12 борби, а Ивайло Вучков и Асен Саралийски вкараха по 10 точки всеки.

Спартак има 7 победи и 1 загуба, докато ИУ е с баланс от 6 победи и 2 поражения.

Снимка: Арена Варна