Тежка загуба на Ники Михайлов и Твенте

Националният страж Николай Михайлов допусна четири във вратата си, а неговият Твенте загуби с 2:4 като домакин от Утрехт в среща от 21-ия кръг на Ередивизие. Гостите поведоха с 2:0 още преди почивката, когато Йенс Тоорнстра в и Джейкъб Муленга от дузпа вкараха. Наказателният удар бе съпроводен и с директен червен картон за Расмус Бенгтсон, което остави Твенте в намален състав. Домакините намалиха в 56-ата чрез Душан Тадич, но десет по-късно Дейв Бултхюс възстанови преднината на Утрехт. Тадич отново намали 20 минути преди края - този път от дузпа, но още в ответната атака Майк ван дер Хоорн оформи крайното 4:2.

Така Твенте заема трето място в класирането с актив от 42 точки - на четири от лидера ПСВ Айндховен. Утрехт пък е с 39 на пето място.