Нюрнберг с ценна победа над Гладбах, "франките" вече са далеч от дъното

Противно на очакванията отборът на Нюрнберг успя да надиграе с 2:1 гостуващия Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Победата е добре дошла за "франките", тъй като с нея те се отдалечиха от зоната на изпадащите и вече са 14-и с 24 пункта, 8 повече от 16-ия Хофенхайм, докато гостите изпуснаха златната възможност да задминат Шалке 04 и Майнц 05, които сгрешиха във вчерашните си двубои. Тими Симонс (4') и Томаш Пекхарт (30') се превърнаха в герои за домакините с техните попадения. Почетното попадение за Гладбах бе дело на Патрик Херман (58').

През първата част, както и през целия мач, по-деен бе отборът от Мьонхенгладбах, но Нюрнберг успя да се възползва от своите възможности. В 3-ата минута главният съдия Флориан Мейер отсъди много спорна дузпа в полза на домакините, след като Майк Франтц се свлече в наказателното поле, въпреки че нямаше съприкосновение между него и Торбен Маркс. Зад топката застана опитният полузащитник Тими Симонс, който бе точен от точката за дузпа - 1:0.

Отговорът на "жребците" дойде пет минути по-късно, като защитата на гостите трябваше да чисти топката от голлинията след шут на Патрик Херман. В 30-ата минута Нюрнберг удвои своя аванс. След пресечен пас в центъра на терена "франките" организираха светкавична контраакция. Хироши Кийотаке спринтира през средата и с извеждащ пас намери непокрития Пекхарт. Последният нанесе прецизен удар по земя и наказа за втори път Марк-Андре тер Щеген.

До края на полувремето пропуски за Гладбах направиха Патрик Херман, Люк де Йонг и Хуан Аранго, но стражът на домакините Рафаел Шефер бе последна преграда пред нападателите на Борусия. В 58-ата минута натискът на гостите даде резултат и Херман намали резултата. Топката бе изритана силно напред към де Йонг. Той добре отклони с глава към Херман, който с тoповен изстрел разстреля Шефер - 2:1.

До края на мача Гладбах отново имаше превъзходство, но Шефер отразяваше всичко.

Снимка: Getty Images/Guliver