Казанлък Волей с 13-та победа след 3:0 над Славия

Волейболният отбор на Казанлък Волей победи като гост Славия-СУ с 3:0 (25:21, 25:13, 26:24) в изтеглен мач от 18-ия кръг на НВЛ при жените, игран в столичната зала "Панайот Пондалов". С този успех "розите" постигнаха 13-та победа в първенството и са на 2-ро място във временното класиране с 40 точки, но с мач повече от 3-ия Левски Волей. Славия-СУ пък е на пета позиция с 21 точки.

Въпреки чистата победа, успехът за гостенките не дойде лесно, поради големите амплитуди, които съпътстваха играта им през цялото време, редувайки стабилно представяне с големи спадове. Това започна още от първия гейм, когато "розите" взимаха аванс от 3-4 точки, за да позволят впоследствие на съперничките да ги застигнат, а така играта бе почти равностойна до край. При 21:20 обаче силният им сервис и добрата блокада свършиха работа и волейболистките на Казанлък затвориха гейма в своя полза.

В следващите две части те доминираха напълно, като повеждаха с 16:6. Последващо отпускане обаче вдигна "белите" отново в атака и едва не им коства третия гейм. В последната част представителките на Славия-СУ показаха истински характер, като стопиха пасив от десет точки за да стигнат не само до равенството 22:22, но и да поведат с 24:23. Те обаче не успяха да изтръгнат гейма и да направят обрат, като при 25:25, отсъдена мрежа даде предимство на гостенките, а след отлична игра в защита волейболистките на Казанлък затвориха частта, а с това постигнаха чиста победа.