Тотнъм се доближи на точка от Челси, македонец проваля Уест Бром с просташка проява (видео)

Тотнъм победи с 1:0 Уест Бромич при гостуването си на "Дъ Хоутърнс", като благодарение на това "шпорите" се доближиха на точка от третото място, където в момента се намира Челси. Гарет Бейл вкара единственото попадение за гостите в 67-ата минута, а големият грешник за Уест Бром бе македонецът Горан Попов, който остави отбора си с човек по-малко още в 48-ата минута, след просташки опит да наплюе свой съперник.

Шейн Лонг и Ромелу Лукаку започнаха в атака за Уест Бромич, а Стивън Рийд и Клаудио Якоб също излязоха като титуляри срещу Тотнъм. След комичното трансферно недоразумение, което забърка Питър Одемвинги, той бе оставен извън групата на "дроздовете". Тотнъм започва в същата формация, която завърши наравно с Норич през седмицата. Новото попълнение Люис Холтби бе оставен на скамейката за началото. Германският халф се появи в игра в 39-ата минута на мястото на Джърмейн Дефоу, който получи контузия в глезена, след като стъпи накриво.

Най-чистото положение през първата част дойде в добавеното време, когато Гарет Бейл стреля много точно от около 20-ина метра, но Бен Фостър изби топката, която влизаше под напречната греда.

В 48-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Горан Попов влезе в спор с Кайл Уокър. Двамата размениха остри реплики край тъчлинията, а впоследствие македонецът с български паспорт се изплю по посока на десния бек на "шпорите", без обаче да уцели своя съперник. Това бе достатъчно основание за Марк Клатънбърг да покаже директен червен картон на Попов. Това оказа своето влияние и в 67-ата минута  Гарет Бейл отри резултата, след като гостите разиграха добре около наказателното поле на Уест Бромич, а голямата звезда на Тотнъм стреля страхотно с левия крак от около 20 метра, не оставяйки този път никакъв шанс на Фостър.

Тотнъм остава на четвърто място във временното класиране, като "шпорите" се доближиха само на точка от третия - Челси. Уест Бромич е на 11-о място с 30т.