Болоня изпрати Пескара при изпадащите (видео)

Болоня спечели с 3:2 при гостуването си на Пескара в среща от 23-ия кръг на калчото и се отдалечи на 5 точки от зоната на изпадащите. Там пък се свлякоха "делфините", за което помогна и успехът на Дженоа над Лацио със същия резултат. На домакините не стигнаха и двете дузпи, които съдията им даде още преди почивката. Реализираха ги Владимир Вайс (30) и Гаетано Д'Агостино (45). Между тях националът Алесандро Диаманти (34) също беше точен от бялата точка. Болоня изкова успеха през второто полувреме. Първо в 50-ата минута Алберто Джилардино вкара за 2:2, а в 66-ата минута гъркът Панайотис Коне заби оказалия се победен гол.

Пескара е отборът в най-слаба моментна форма от всички, тъй като записа четири поредни загуби.

Снимка: Getty Images/Guliver