Този път последната минута беше фатална за Лацио (видео)

Почти сигурно Лацио се сбогува с мечтите си за титлата в Серия "А", след като допусна инфарктна загуба с 2:3 при гостуването си на Дженоа в мач от 23-ия кръг. Домакините реализираха победния си гол в 5-ата минута на продължението. Така столичани са вече на 9 точки от лидера Ювентус и на 6 точки от втория Наполи. Преди седмица "орлите" се издъниха и вкъщи - 0:1 срещу Киево, и вече нямат победа в три поредни кръга.

На "Луиджи Ферарис" днес Лацио беше много близо до феноменален обрат. С два бързи гола на Марко Бориело (16) и Андреа Бертолачи (22) домакините поведоха с 2:0 още до средата на първата част. За капак контузия получи голмайсторът на римляните Мирослав Клозе, който наскоро се завърна в игра след травма.

След почивката обаче гостите натикаха съперника в неговата половина и стигнаха до изравняването чрез Серджо Флокари (58) и Стефано Маури (82-дузпа). В оставащото време футболистите на Владимир Петкович продължиха да нападат, но бяха попарени от резервата Марко Ригони, който с глава донесе победата на Дженоа. Така късметът, който помогна на Лацио срещу Ювентус в последните минути в реванша от полуфиналите за Купата на Италия във вторник, днес му обърна гръб.

Тимът от Генуа надви "орлите" и през есента насред Рим, с което се превърна в неудобен за тях противник. Днешният успех изведе отбора на Давиде Балардини над зоната на изпадащите.

В следващия кръг Лацио приема Наполи в ключов мач, който може да даде отговор на много въпроси.

Снимка: Getty Images/Guliver