Лион се подхлъзна в Корсика

Отборът на Лион вече изостава на три точки от лидера в Лига 1 Пари Сен Жермен, след като загуби с 1:3 при визитата си на Аячо в мач от 23-ия кръг на Лига 1. Два гола за корсиканците отбеляза ветеранът Адриан Муту, а един добави Шахир Белгазуани. За гостите резултата откри Александър Лаказет. "Хлапетата" могат да имат известни претенции към съдията Лионел Жафредо, след като техен гол не бе зачетен, заради спорно положение за засада през първата част, а след явна засада, която не бе отсъдена бе свирена дузпа против тях.

След нулево първо полувреме Лион откри резултата в 53-ата минута, когато Лаказет засече с воле топката във вратата. Скоро обаче Белгазуани изравни, след като ударът му от границата на наказателното поле покрай няколко души и влезе в мрежата. В 65-ата минута Адриан Муту даде преднина на Аячо, когато вкара с глава след хубаво центриране. В 87-ата минута Лион имаше шанс да изравни от дузпа, но Бафетимби Гомис пропусна. В ответната атака Денис Олиех изскочи от засада сам срещу вратаря и бе спънат в наказателното поле от Деян Ловрен. Хърватският бранител получи червен картон, а Муту оформи крайното 3:1 от бялата точка.

Така Лион остава с 45 точки на втора позиция - на три от ПСЖ. Аячо пък е 14-и с 25.