Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Младоците от Литекс не се дадоха на Карпати и Николай Костов

Литекс завърши 1:1 с украинския Карпати Лвов в първата си контрола от втория подготвителен лагер в Турция. Украинците, които са водени от бившия треньор на Левски Николай Костов, първи откриха резултата чрез Гладкий, но пет минути преди края Исмаил Иса изравни.

Литекс започна активно срещата и в първите пет минути няколко добри атаки. При една от тях Армандо Ваюши имаше шанс да отбележи, но стражът на украинците Мисак скъси дистанцията и предотврати опасността.

В 11-та минута Капрати отговори с изстрел на Гладкий, който излезе в аут. Последваха добри възможности и пред двете врати, но най-чистото положение за гол се откри пред Жуниор в 34-та минута. Ваюши центрира отляво към бразилеца, но той стреля слабо към опразнената врата и Пластун успя да изчисти топката от голлинията.

До края на полувремето Симеон Славчев и Георги Миланов опитаха изстрели от средна дистанция, но те не поразиха целта.

И втората част започна с малко по-активна игра на Литекс. В 47-та минута Ванжер стреля под ъгъл, но Мисак спаси. Четири минути по-късно Ванжер подаде към влезлия на почивката Момчил Цветанов, който стреля към празната врата, но притичалият Балажиц успя да изчисти топката малко пред голлинията.

Така се стигна до 55-та минута, в която футболистите на Николай Костов откриха резултата. Това стана чрез Гладкий, който отбеляза след удар с глава.

Младите футболисти на оранжевите не се отчаяха и в 85-та минута успяха да изравнят. Резервата Томи Костадинов осъществи добър самостоятелен пробив, след който подаде към Иса и връхлитащият нападател оформи крайното 1:1.

ЛИТЕКС - КАРПАТИ ЛВОВ 1:1

0:1 Гладкий 55
1:1 Иса 85

ЛИТЕКС: Пиргов, Божиков, Попов, Ил. Миланов (46-Бодуров), Ванжер, Жуниор, Ваюши (46-Цветанов), Славчев, Г. Миланов, Цветков, Йеленкович (Иса, Хасани, Емил Грозев)

КАРПАТИ: Мисак, Ксьонз, Пластун, Бидлевски, Балажиц, Ткачук, Худовяк, Щилич, Кополовец, Лукас, Гладкий