Божинов с първи гол за новия си тим (видео)

Българският нападател Валери Божинов вкара първия си гол за Виченца. 27-годишният футболист се разписа от дузпа, но отборът му загуби с 1:2 при домакинството си на Юве Стабия в мач от 24-ия кръг на италианската Серия "Б".

Божинов, който остана на терена през целия мач, бе точен за 1:1 в 57-ата минута с първото си попадения за новия си отбор, след като в 28-ата минута Марко Челини бе открил резултата в полза на гостите. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на футболист на Юве Стабия в наказателното си поле, а Божинов реализира с удар по земя.

Само три минути след гола на Божинов обаче Виченца остана с 10 души на терена след втори жълт, съответно червен картон на Николо Бригенти. Юве Стаия се възползва от численото си предимство и в 76-ата минута Рикардо Импрота реализира победното попадения за гостите.

Във временното класиране Божинов и компания заемат 20-о място (от 22 отбора) с 19 точки и е на 6 точки от спасителната зона. Юве Стабия е шести с 34 точки, а лидер е Сасуоло с 52 точки, пред Ливорно с 51 и бившия тим на Божинов - Верона, който е с 47 точки.