ЦСКА с първа победа при Йешич

Отборът на ЦСКА победи с 2:1 Вакер Инсбрук в контролна среща в Турция, която бе закрита за фенове и медии. Мишел Платини се разписа в 45-ата минута с глава след асистенция на Лукас Саша. Гонзалес изравни в 63-ата минута от пряк свободен удар. Осем минути по-късно Илияс Кириакидис отново даде преднина на "армейците". Това е първи успех на отбора под ръководството на новия треньор Миодраг Йешич, след като в досегашните мачове бяха записани три равенства.

Двубоят срещу последния в австрийската Висша лига тим бе с начален час 15,30, но закъсня с около 45 минути.

Двата тима започнаха слабо двубоя. Първият опит за удар към една от двете врати бе на сметката на "армейците", но Анисе Абел в 26-ата минута стреля слабо и не намери рамката. В 34-ата минута Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар от удобна позиция, но топката се спря в бранител на съперника. Австрийците погледнаха по-смело към вратата на Томаш Черни чак в края на полувремето. В 39-ата минута Валнер центрира остро успоредно на голлинията, но нямаше кой от съотборниците му да засече топката.

Все пак в самия край на полувремето "червените" стигнаха до гол. Това стана след изцяло бразилска комбинация. Саша центрира в наказателното поле и Платини откри резултата след хубав удар с глава.

През второто полувеме на терена излезе нова единайсеторка, като единствено юношата Юлиян Илиянов не влезе в игра. След повече от година отсъствие завръщане направи бранителят Костадин Стоянов.

В 63-ата минута се стигна до изравняване. Австрийците получиха възможността да изпълнят пряк свободен удар и Мерино Гонзалес с технично изпълнение не остави шансове на резервата Божидар Стойчев за 1:1.

В 71-ата минута "червените" отново излязоха напред, след като Кириакидис успя да се разпише от фаул.

До края на срещата футболистите на Вакер можеха да изравнят, но Стойчев се намеси отлично след удар на Гонзалес и запази преднината на тима си.

ЦСКА - ВАКЕР 2:1
1:0 Платини (45)
1:1 Гонзалес (63)
2:1 Кириакидис (71)

ЦСКА: 12. Томас Черни, 11. Иван Бандаловски –к, 19. Апостол Попов, 66. Пламен Крачунов, 4. Михаил Венков, 8. Лукас Саша, 17. Анисе, 10. Сержиньо, 14. Серж Нюаджи, 22. Мартин Камбуров, 23. Мишел Платини