Байерн спечели важна битка, върхът на титлата вече сияе (видео)

Лидерът във временното класиране Байерн (Мюнхен) спечели много важни три точки, надигравайки с 2:0 като гост Щутгарт в последен мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Успехът е още по-ценен, тъй като баварският гранд наказа вчерашната грешка на своя основен преследвач Байер (Леверкузен), който не успя да победи Фрайбург (0:0) и така вече разликата между двата отбора е 11 точки. Преднината пред действащия шампион Борусия (Дортмунд) пък е 13 точки. Триумфът на щутгартска земя бе изкован от Марио Манджукич (50') и Томас Мюлер (72'). Щутгарт пък от своя страна вече е в серия от три поредни поражения. След тази загуба "швабите" се свлякоха на 11-о място с 25 точки. Мачът за домакините завърши по кошмарен начин, след като Мартин Харник бе изгонен за два жълти картона.

През първата част Щутгарт се бранеше умело и не позволяваше на атакуващите футболисти на Байерн да затруднят кой знае колко Свен Улрайх. В 11-ата минута след центриране от корнер Данте намери топката с глава, но тя премина покрай вратата. Четвърт час по-късно Щутгарт имаше своя шанс чрез Шинджи Оказаки. Японецът напредна добре и отправи силен изстрел по посока на Мануел Нойер, но кълбото мина встрани от вратата.

Между 35-ата и 37-ата минута и двата отбора пропуснаха чудесни възможности да развалят нулите. Първо Мюлер не успя да засече центриране отдясно, а при последвалата контраатака "швабите" можеха да поведат. Мартин Харник засече центриране с глава, топката се отклони в близката греда и за малко да премине голлинията на вратата.

В 39-ата минута Манджукич изигра много майсторски трудно положение в наказателното поле. Хърватинът овладя меко топката и, завъртайки се, отправи силен удар по земя, но стражът на домакините улови топката.

В 50-ата минута все пак Байерн поведе. Кристиан Молинаро допусна брутална грешка, връщайки много късо топката към Улрайх. Манджукич успя да пресече паса и не му остана нищо освен да отбележи за 0:1.

Девет минути по-късно от щаба на гостите имаха претенции за нарушение на Вилиам Квист срещу Тони Кроос в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена. Полузащитникът на баварците тръгна да оспорва решението на главния рефер и получи жълт картон за своите прояви.

В 73-ата минута Томас Мюлер хвърли феновете на Байерн в екстаз, след като удвои аванса на "Мерцедес-Бенц Арена". Голмайсторът на гостите Манджукич спринтира по дясното крило и с много прецизен пас намери национала на Германия, който перфектно засече кълбото за 0:2.

Десет минути преди края на срещата Мартин Харник бе изгонен заради втори жълт картон. Австриецът извърши нарушение срещу Франк Рибери и главният съдия го прати предварително в съблекалните. В 83-ата минута пък Манджукич можеше да направи резултата класически, но техничният му удар се отби в главата на Улрайх.