Кот д'Ивоар разгроми Тунис и гледа към 1/4-финалите

Отборът на Кот д'Ивоар показа защо и тази година е считан за основен фаворит в турнира за Купата на Африка. "Слоновете" разгромиха с 3:0 Тунис и постигнаха втора победа в група "D". Старши треньорът Сабри Ламуши остави сред резервите голямата звезда Дидие Дрогба и го пусна в игра чак в средата на второто полувреме. Головете отбелязаха Жервиньо, Туре Яя и Дидие Я Конан.

Още в началото "слоновете" подложиха съперника си на сериозен натиск, но Саломон Калу направи по-трудното и от малкото наказателно поле прати топката над вратата. В 18-ата минута перфектно двойно подаване между Ласина Траоре и Жервиньо завърши с гол на нападателя на Арсенал. Последваха нови пропуски на Кот д'Ивоар и няколко блестящи спасявания на тунизийския страж Бен Шерифия.

През второто полувреме нищо не се промени. Кот д'Ивоар доминираше, но затвърди победата си чак в края на двубоя, когато съперникът рискува и заигра с повече хора в атака. Туре Яя вкара за 2:0 в 87-ата минута, а в 90-ата резервата Дидие Я Конан се разписа след асистенция на Жервиньо.

Кот д'Ивоар е лидер в групата с 6 точки, а Тунис има 3. Оо-късно тази вечер играят Того и Алжир, които загубиха първите си мачове.

КОТ Д'ИВОАР - ТУНИС 3:0 (1:0)
1:0 Жервиньо (18)
2:0 Туре Яя (87)
3:0 Я Конан (90)