Лудогорец стартира ударно в Турция - "орлите" смачкаха молдовския шампион (видео)

Отборът на Лудогорец изигра силен мач срещу Шериф в първата си контрола на турска земя и логично постигна категорична победа с 3:1. Молдовският шампион първи откри резултата с гол на Дедов, но до почивката орлите осъществиха пълен обрат след попадения на Неманя Милисавлевич и Козмин Моци. След почивката се разписа и Безяк.

Българският шампион можеше да победи още по-категорично, но в 67-ата минута Иван Стоянов пропусна дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Димо Бакалов.

Орлите започнаха по активно срещата, но молдовците първи стигнаха до гол. Негов автор стана Дедов, който се разписа в 8-ата минута с удар от воле от границата на наказателното поле. Само четири минути по-късно българският шампион възстанови равенството. Това стори Козмин Моци, който вкара с глава след центриране на Емил Гъргоров.

В 21-ата минута Лудогорец сътвори отлична атака по дясното крило, която завърши с центриране към Мишо Александров, но изстрелът с глава на нападателя попадна в ръцете на молдовския страж.

Натискът на орлите даде резултат и в 25-ата минута те осъществиха пълен обрат. Емил Гъргоров се пребори за спорна топка и подаде към Марселиньо, който се намираше пред наказателното поле на Шериф. Бразилецът финтира двама бранители и подаде в "коридор" към новото попълнение Немaня Милисавлевич. Дошлият от Рапид (Букурещ) сърбин овладя топката малко вляво в наказателното поле на молдовците и след техничен шут по земя вкара за 2:1 за Лудогорец.

До края на полувремето Лудогорец направи няколко отлични атаки, но не успя да вкара трети гол. Най-близо до попадение бе Милисавлевич, на когото в 35-ата минута не достигнаха няколко сантиметра, за да прати топката с глава в опразнената врата, а три минути по-късно негов изстрел бе спасен от Стаила. Най-опасното положение за молдовците в тези минути пък бе шут от далечна дистанция на Самарджич, но Голубович без проблем спаси.

През тази първа част българският шампион демонстрира много добра и раздвижена игра в предни позиции.

След почивката наставникът на българите Ивайло Петев извърши множество смени, което в началото се отрази на представянето на тима.

В 52-ата минута една от резервите - Мичел Бургзорг, получи директен червен картон за грубо влизане в краката на противников футболист. Лудогорец обаче не остана с човек по-малко, тъй като на мястото на изгонения халф се появи Безяк.

Постепенно разградчани отново наложиха своя стил на игра - с много движение и дълго задържане на топката в средата на терена. Така се стигна до 68-ата минута, когато реферът отсъди дузпа в полза на Лудогорец след нарушение на резервния вратар Звеагинтев срещу Димо Бакалов. Зад топката застана Иван Стоянов, който стреля в десния ъгъл, но стражът на молдовците спаси.

120 секунди по-късно футболистите на Ивайло Петев напарвиха многоходова атака по дясното крило, чрез която Мирослав Иванов нахлу в наказателното поле на противника, опита да подаде към непокрития Кишада, но малко не достигна на бразилеца да засече топката в опразнената врата.

Все пак логичното се случи и в 79-ата минута Лудогорец вкара трети гол. Автор на попадението стана Безяк, който получи добър пас и майсторски оформи крайното 3:1 за българския шампион.

Три минути по-късно в игра се появи едно от новите попълнения - Себастиян Ернандес, който замени Иван Стоянов. Колумбиецът получи възможност да се разпише още при първия си мач за орлите, но в 90-ата минута стреля от удобна позиция в аут.

ЛУДОГОРЕЦ - ШЕРИФ 3:1

0:1 Дедов 8
1:1 Моци 12
2:1 Милисавлевич 25
3:1 Безяк 79

ЛУДОГОРЕЦ: Голубович, Кайсара, Гулдан, Моци, Витиня, Дяков, Генчев, Милисавлевич, Александров, Марселиньо, Гъргоров (в 46-ата минута влизат: Чворович, Мантула, Бургзорг, Мантула, Бакалов, Костадинов, Иванов, Стоянов, Кишада; в 56-ата минута влиза: Безяк)

ШЕРИФ: Стаила, Метоуа, Самарджич, Хацеатуров, Енрике, Оница, Георгиев, Паскенцо, Танаса, Дедов, Пешич