Обвиняват Азаренка в симулация

Тактически ход или недоразумение? Това е въпросът, който мнозина си задават след днешното поведение на лидерката в световната ранглиста Виктория Азаренка на 1/2-финалите на Откритото първенство на Австралия. Представителката на Беларус пропусна пет мачбола при свой сервис и резултат 5:3 във втория сет и в крайна сметка подаването й бе пробито от 19-годишната американка Слоун Стивънс. Веднага след този напрегнат девети гейм световната номер 1 поиска медицински таймаут. Не стана ясно обаче какъв е проблемът на тенисистката - в гърба, ребрата или врата?

След 10-минутната пауза Азаренка се върна на корта, докато американската й съперничка търпеливо чакаше на стола си. Миналогодишната шампионка се възползва по най-добрия начин от нарушения ритъм на Стивънс и реализира пробив, с което сложи край и на мача. Действията на 23-годишната Вика станаха причина някои коментатори и анализатори да я обвинят в симулация.

"Пропуснах толкова много възможности да затворя мача, може би бях пренавита от това, че съм все по-близо до финала, обясни Азаренка. - Имах проблеми с гърба във втория сет и с напредването на мача положението ставаше по-лошо. Може би трябваше да повикам терапевта по-рано, тъй като имах затруднения и с дишането. Паузата дойде в неприятен момент, но не исках да се събличам на корта", оправда се тенисистката, която на финала в събота ще се изправи срещу На Ли (Китай).