Драма във втората контрола на ЦСКА в Турция - шест гола и три дузпи белязаха проверката (видео)

След три дузпи и шест гола ЦСКА завърши при резултат 3:3 във втората си контрола на турска земя, която бе срещу азербайджанския Симруг. Азерите, които са втори в местното първенство, поведоха с попадение на Гурбанов. С два гола на Лукас Саша и Мартин Камбуров до почивката червените обърнаха резултата в своя полза. През втората част главният рефер отсъди три дузпи - две за Симруг и една за ЦСКА, които бяха реализирани. Първо Поляк изравни за 2:2, а малко по-късно Сержиньо отново изведе армейците напред, за да дойде 90-та минута, когато съдията измисли, че Грънчов е извършил нарушение и Марио оформи крайното 3:3.

Проверката ще се запомни с първото попадение на новото червено попълнение Мартин Камбуров и добрата игра на армейския юноша Васил Попов. Добро ниво демонстрира и друг млад футболист - Ивайло Чочев, който, въпреки 19-те си години, през втората част показа завидно майсторство и хладнокръвие в центъра на терена.

ЦСКА започна по-активно срещата и първата опасност бе пред вратата на азербайджанците. След атака отляво Лукас Саша се озова по диагонал сам срещу вратаря, опита се да го прехвърли, но ударът му излезе в аут.

От своя страна Симруг успя да открие резултата още при първата си по-опасна атака. Попадението за азерите в 11-ата минута вкара Наджид Гурбанов. Тогава те направиха добра атака по дясното крило, която завърши с центриране към непокрития Гурбанов, който с мощен шут заби топката в горния ляв ъгъл на Томаш Черни.

За отбелязване е, че по това време червените играеха с 10 човека, след като Марсиньо напусна терена с извадено рамо.

В 25-ата минута ЦСКА имаше отлична възможност да изравни. Анисе бе изведен по дясното крило, вратарят на азерите излезе да го пресрещне, мадагаскарецът пусна по земя към Мишел Платини, но сантиметри не достигнаха на бразилеца да вкара на празна врата.

Минута по-късно Мартин Камбуров стреля с глава след центриране отдясно, но над напречната греда. В 29-ата минута Лукас Саша центрира за пореден път от фаул, но изстрелът на Апостол Попов с глава от 3-4 метра профуча покрай вратата.

Значително по-добрата игра на ЦСКА даде резултат и в 35-ата минута българският тим изравни. Това стана след шут от около 25 метра на Лукас Саша. Бразилецът стреля по земя, топката рикошира в крак на противников футболист и търкаляйки се леко успя да влезе в долния ляв ъгъл на азербайджанската врата.

В 44-ата минута армейците обърнаха резултата в своя полза след отлично копване на топката от фаул на Мишел Платини към Мартин Камбуров, който от два метра с шпагат вкара първия си гол с червената фланелка.

След почивката Миодраг Йешич пусна нова 11-ка, в която личаха имената на много млади играчи като Анатоли Господинов, Васил Попов, Ангел Грънчов, Петър Витанов, Ивайло Чочев и Григор Долапчиев.

Втората част започна със сериозен пропуск на Симруг, когато в 48-ата минута техен футболист не уцели празната врата, а секунди по-късно опасен изстрел профуча на сантиметри покрай дясната греда на Анатоли Господинов.

Азерите все пак се възползваха от надмощието си в началото на полувремето и в 51-ата минута Степан Поляк изравни от дузпа за нарушение на Венци Василев срещу играч на Симруг.

Голът подейства отрезвяващо на младите армейци, които изнесоха играта в предни позиции и в 65-ата минута ЦСКА отново поведе. Това стана не и без помощта на главния рефер, който отсъди спорна дузпа, реализирана майсторски от Сержиньо.

Попадението окуражи играчите на Йешич, които до края на срещата имаха инициативата и чрез Скиорили в 69-та минута можеха да вкарат и четвърти гол.

За съжаление на българския тим обаче, в 90-ата минута Симруг успя да се добере до изравнително попадение, което отново дойде чрез изпълнение на дузпа. Нападател на азерите мушна топката между краката на Ангел Грънчов и падна. Реферът прецени, че бранителят е извършил фаул и посочи бялата точка, а Марио оформи крайното 3:3.

Първо полувреме:

12. Томас Черни, 11. Иван Бандаловски –к, 19. Апостол Попов, 66. Пламен Крачунов, 4. Михаил Венков, 17. Анисе, 8. Лукас Саша, 99. Нджонго Присо, 28. Марсиньо (12-Сержиньо), 23. Мишел Платини, 22. Мартин Камбуров

През второто полувреме в игра ще влязат всичките десет състезатели записани като резерви:

1.Анатоли Господинов, 30. Васил Попов, 21. Венцислав Василев, 25. Ангел Грънчов, 55. Илияс Кириакидис, 7. Петър Витанов, 18. Ивайло Чочев, 10. Сержиньо, 9. Себастиян Скиорили, 45. Григор Долапчиев

СИМРУГ: Дима, Поладов, Оливейра, Саша, Солтанов, Курбанов, Диксон, Мохамед, Поляк, Бушич, Рамалданов

КАМЕН ДАМЯНОВ, пратеник на Sportal.bg в Турция!