Федерер пречупи Раонич

Швейцарският тенисит Роджър Федерер не остави никакви шансове на канадеца Милош Раонич и се класира за 1/4-финалите на Откритото първенство на Австралия след победа с 6:4, 7:6(4), 6:2. На световния номер две му бяха необходими 1 час и 53 минути игра, за да пречупи поставения под номер 13 в схемата.

31-годишният швейцарец пласира 14 аса и не даде нито една възможност на съперника си за пробив в цялата среща. Той допусна едва 12 непредизвикани грешки в двубоя срещу 41 на съперника си. Така Федерер се класира на рекорден 35-и пореден четвъртфинал в турнирите от Големия шлем, като серията започна на "Уимбълдън" през 2004 година.

Швейцарецът спечели първия сет с единствен пробив в десетия гейм. Във втория сет имаше пълна доминация на сервиращите, без нито една възможност за пробив. В тайбрека обаче след 3:3 точки Федерер спечели четири от следващите пет разигравания, което се оказа решаващо. В третия сет швейцарецът тотално доминираше. Той набързо поведе с 4:0 и запази аванса си, за да приключи мача с 34-ия си печеливш удар.

"Не беше лесно, особено в първите два сета. Той има бомбен сервис и е трудно да правиш добри ретури, защото през повечето време целта ти е просто по някакъв начин да отиграеш топката. Опитвах се на предугаждам посоката и с течение на времето имах все по-голям успех - коментира Федерер. - След спечелването на втория сет стана по-лесно. Изиграх страхотен откриващ гейм в третата част и стигнах до пробив. С това напрежението падна и задачата ми се улесни значително", допълни той.

Следващият съперник на Федерер ще бъде номер 7 в схемата Жо-Вилфред Цонга (Франция), който по-рано днес отстрани сънародника си Ришар Гаске с 6:4, 3:6, 6:3, 6:2.