Дженоа продължи с издънките

Закъсалият Дженоа допусна нов гаф, след като загуби с 0:2 домакинството си на Катаня в мач от 21-ия кръг на калчото. Така тимът от Генуа остава в зоната на изпадащите на 3 точки от първия тим над чертата. Отборът на Роландо Маран пък продължава да радва с добри резултати и е само на 4 точки от място в Лига Европа. "Слоновете" наказаха съперника си в началото и в края. Още в 4-ата минута Гонсало Берхесио даде аванс на Катаня, а в 86-ата минута Пабло Бариентос реши всичко с точен изстрел за 2:0. Домакините от Дженоа бяха най-близо до гола в 47-ата минута, когато Чиро Имобиле удари гредата.

Снимка: Getty Images/Guliver