Изпадащ спря Лацио за върха в Италия (видео)

Лацио пропусна възможността да се изравни с лидера Ювентус, завършвайки 2:2 като гост на намиращия се в зоната на изпадащите Палермо в първия мач от 21-ия кръг на Серия "А". Столичани не знаят дали да се радват на точката или да съжаляват за изпуснатите три, след като второто полувреме на "Ренцо Барбера" предложи голяма драма. "Орлите" водеха с 1:0 след фантастично изпълнение на Серджо Флокари с глава още в 10-ата минута. В 62-ата минута нападателят на Лацио, който днес зае мястото на контузения Мирослав Клозе, вкара за 2:0, но съдиите отмениха гола заради засада, каквато нямаше.

Надъханите футболисти на Палермо успяха да осъществят пълен обрат в рамките на две минути. Първо в 70-ата минута Егидио Аревало Риос направи 1:1, а секунди по-късно съотборникът му Пауло Дибала реализира за 2:1.

При този развой на събитията Лацио упражни натиск и в 84-ата минута Флокари спечели дузпа, която Ернанеш вкара за 2:2.

В последната атака за двубоя обаче сицилианците можеха да отмъкнат победата, но капитанът им Фабрицио Миколи пропусна от няколко метра.

Независимо от равенството отборът от Рим продължава с отличната си серия от 15 мача без загуба във всички турнири. Преди останалите двубои от кръга играчите на Владимир Петкович са втори на 2 точки зад лидера Ювентус и на 1 точка пред третия Наполи. Палермо пък е предпоследен, като няма успех в калчото от седем двубоя насам.

Снимка: Getty Images/Guliver