Марек тръгна с 3:1 над Нефтохимик във втория полусезон (ВИДЕО)

Волейболният шампион на България Марек Юнион Ивкони започна с победа втория полусезон в Суперлигата на България. Възпитаниците на треньора Найден Найденов се наложиха като гости над Нефтохимик 2010 с 3:1 (20:25, 25:23, 25:17, 25:21) в първи мач от 10-ия кръг, игран тази вечер в зала "Младост" в Бургас.

Така дупничани останаха начело във временното класиране с 25 точки след 9 победи и 2 загуби, докато бургаският тим е 6-ти с 15 точки след 5 успеха и 5 поражения. В следващия кръг Марек е домакин на Виктория Волей, а Нефтохимик гостува на последния в класирането Славия. Срещите са в петък (25 януари) съответно от 18,00 и 17,00 часа.

Срещата започна равностойно до 4:4, след което шампионите от Марек дръпнаха със 7:4 след атака и ас на рожденника Тодор Вълчев и блокада на разпределителя Гьорги Гьоргиев, а след това с 8:6 след блок-аут на Дмитрий Бахов. Последва равенство при 8:8 след контра на завърналия се в бургаския състав Андрей Николов. Дупничани успяха да поведат отново при 12:10 след две атаки през центъра на Костадин Гаджанов, но веднага последва обрат за 13:12 след ас на Венелин Кандънков и блокада на Андрей Николов. Двата отбора продължиха напълно равностойно до 16:15 след грешка на Златан Йорданов от Марек. Разликата леко нарасна при 22:20 след блокада на Стоян Самунев и тайм-аут за Найден Найденов. Въпреки това, домакините от Нефтохимик спокойно спечели гейма с 25:20 след атака в аут на Дмитрий Бахов и колективна грешка на гостите.

Шампионите бързо поведоха в началото на втората част с 3:0 след успешни атаки на Дмитрий Бахов и Тодор Вълчев. Марек запази преднината си до 8:5 след технично пускане на капитана Тодор Вълчев. Разликата се запази до 11:8, след което домакините стигнаха до равенство при 11:11 след силни атаки на Петър Христов и Мартин Пенев. Второто техническо прекъсване пък дойде при минимална преднина за дупничани - 16:15 след атака от втора линия на Дмитрий Бахов. Резултатът стана 19:17 след мощна контра от втора линия на Вълчев и тайм-аут за натавника на бургазлии Даниел Пеев. Независимо от това последва блокада на Борислав Апостолов и 20:17. Последва поредно равенство при 21:21 след нови отлични изяви на Петър Христов и Мартин Пенев. В крайна сметка Марек измъкна трудно гейма с 25:23 след две атаки в аут на Андрей Николов.

Момчетата на Найден Найденов тръгнаха силно в третия гейм, като успяха да поведат с 5:1 след няколко грешки на бургазлии. Шампионите запазиха преднината си до 8:4 след успешна атака на влезлия като резерва за Марек Георги Елчинов. Въпреки усилията на Нефтохимик разликата се запази и даже леко нарасна до 13:8 след грешка на Петър Христов в атака и контра през центъра на Костадин Гаджанов. Втората техническа пауза пък дойде при резултат 16:10 за Марек след контраатака на Тодор Вълчев. Последваха две грешки на Мартин Пенев - 18:10 и тайм-аут за Даниел Пеев. Дупничани без проблеми запазиха предимството си и спокойно взеха гейма с 25:17 след колективна грешка на домакините, с което поведоха с 2:1 гейма.

И четвъртата част стартира отлично за волейболистите на Марек, които бързо поведоха с 4:1 след ас на капитана Тодор Вълчев и блокада на Дмитрий Бахов. До първата техническа пауза резултатът стана 8:4 за шампионите. Независимо от усилията на бургазлии разликата се запази до 13:10 след поредна грешка на Мартин Пенев и 16:13 след блок-аут на Тодор Вълчев и силен ас на Дмитрий Бахов. Марек увеличи леко преднината си при 20:16 след блокада на Борислав Апостолов и тайм-аут за Даниел Пеев. В крайна сметка Марек спечели гейма с 25:21 след блок-аут на капитана Тодор Вълчев, а с и мача с 3:1.

Най-резултатен за Марек стана капитанът Тодор Вълчев с 15 точки (1 блок и 30% ефективност в атака), а Дмитрий Бахов добави 12 точки (1 блок, 33% ефективност в атака и 100% позитивно посрещане) за успеха. За домакините Петър Христов реализира страхотните 23 точки (3 блока и 36% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за победата.

НЕФТОХИМИК 2010 - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ 1:3 (25:20, 23:25, 17:25, 21:25)