Юноша на ЦСКА направи фурор в мач на Литекс - оранжевите обаче се дънят срещу гръцки аматьори

Литекс започна с реми предсезонните си контроли. В първата си проверка за годината оранжевите направиха 2:2  срещу Аполон Каламаря, който е лидер в гръцката трета дивизия, а спортен директор на тима е Алтин Хаджи. Ловчанлии водеха до последните минути след две попадения на полузащитника Томи Костадинов, но накрая миг разконцентрираност позволи на Кискабанис да се разпише за втори път и да донесе равенството за своите.

Българите бяха изненадани още във 2-та минута, когато домакините поведоха след гол от корнер на Кискабанис. След това момчетата на Камата се активизираха, но не успяха бързо да върнат попадението. Удобна ситуация  се откри пред Ванжер, а удар от фаул на Георги Миланов бе спасен от стража на Аполон Кумис. В последните минути на първата част Литекс изпусна две 100 процентови ситуации, при които ловешките играчи излязоха очи в очи с Кумис, но той майсторски спаси ударите на бразилеца и национала Миланов.

В предвид тренировъчния характер на спаринга, наставникът Христо Стоичков постепенно подмени стартиралата мача единадесеторка, давайки шанс за изява на всичките си здрави футболисти.

Влезлият на почивката Томи Костадинов, който преди време се води за един от най-големите таланти излязли от ЦСКА,  бе с основна заслуга за обрата в резултата. В 57-та минута той изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на противников футболист. Малко по-късно халфът вкара невероятно красив гол от 25 метра в сглобката на гредите за 2:1. И когато двубоят отиваше към заслужена победа за Литекс, в последните минути Аполон стигна малко щастливо до нов гол, фиксирал крайното 2:2.

Състав на Литекс: Пиргов, Стр.Попов, Бодуров, Гълъбов, М.Иванов, Йеленкович, Ал.Цветков, Ваюши, Ванжер, Г.Миланов, Иса (Aлександров, Колев, Руменов, Заков, Динчев, Грозев, Ил.Миланов, Костадинов, Цветанов, Десподов, Божиков, Хасани, Славчев, Кр.Петков)