Байерн заби пет на Шалке и накара всички да треперят

Лидерът в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) се подигра с големия си съперник Шалке 04, разгромявайки го с 5:0 в контрола по врема на зимния лагер в Доха. Още преди почивката баварците забиха четири гола чрез Томас Мюлер (10-дузпа, 20) и Марио Манджукич (33,43). През второто полувреме Марио Гомес (63) оформи крайния резултат.

В първия си спаринг в Катар Байерн разби местния шампион Леквия с 4:0. Шалке пък трудно пребори Ал Сад на Раул с 3:2.

Днешният мач слага край на пребиваването на отборите в Близкия Изток. Те се завръщат в Германия, където ще се подготвят за началото на пролетния полусезон в края на следващата седмица.

БАЙЕРН - ШАЛКЕ 5:0

Байерн (I полувреме): Щарке, Лаам, Ван Буйтен, Данте, Алаба, Мартинес, Швайнщайгер, Мюлер, Кроос, Рибери, Манджукич

Байерн (II полувреме): Щарке, Рафиня, Чан, Густаво, Контенто, Тимошчук, Швайнщайгер (66-Хойберг), Робен, Писаро, Шакири, Гомес

Шалке: Хилдебранд, Айхан, Хьоведес, Матип, Фукс, Нойщадтер, Холтби (46-Джоунс), Обаси, Дракслер (46-Майер), Пуки, Марикa (46-Хунтелаар)