Конте: И ние сме хора и грешим

Треньорът на Ювентус Антонио Конте нямаше как да бъде доволен след загубата на неговия тим с 1:2 от Сампдория у дома. Гостите постигнаха пълен обрат от 1:0 до 1:2 и то с човек по-малко на терена. Наставникът на "бианконерите" обаче защити своя отбор, като заяви, че и неговите играчи са хора и могат да грешат.

"Няма как да се пръскам от радост, след като загубихме. Трудно приемам загубите и няма да ми е лесно да си спомням за този мач. Ние поведохме и заслужавахме да победим. Дано този мач ни бъде за отрезвяване и да ни помогне да израстнем. Нека кажем, че това е част от израстването на нашия сравнително млад отбор. Неприятно е да загубиш след контраатаки и трябва да анализираме къде сгрешихме днес. Но и ние сме хора и грешим, не сме марсианци. Създадохме много положения през второто полувреме, но отново не бяхме прецизни в завършващата фаза. Сампдория пък се възползва добре от възможностите си, а и трябва да признаем, че те имаха и късмет. Със сигурност обаче не е лесно да победиш с 10 човека, след като губиш в резултата", смята Конте

Ювентус откри резултата от дузпа, а наставникът смята, че отборът е трябвало даполучи още една за нарушението срещу Алесандро Матри в наказателното поле.

"Според мен имаше чиста дузпа срещу Матри. Иначе предпочетох да запазя Артуро Видал, за да му дам почивка преди сблъсъка с Милан за купата през седмицата", допълни специалистът.