Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Серина Уилямс завоюва пореден трофей

Световната номер 3 Серина Уилямс спечели убедително финала на турнира по тенис в Бризбейн с награден фонд 1 милион долара, след като се справи с рускинята Анастасия Павлюченкова с 6:2, 6:1. За по-малката от сестрите Уилямс това е 47-а титла в кариерата и 35-а победа в последните 36 мача. В това число влизат титлите на "Уимбълдън" през 2012-а, олимпийските игри, Откритото първенство на САЩ, финалния турнир за миналата година и сегашният първи за 2013-а.

Първият сет вървеше добре до 3:2, а Уилямс проби сервиса на рускинята в 6-ия гейм и след това съпротивата на Павлюченкова отсъстваше. Мачът продължи 51 минути, а американката записа 9 аса и 24 печеливши удара. След двубоя американката заяви, че най-много съжалява за пропуснатата възможност за сериозен тест с Виктория Азаренка, която се отказа от участие вчера половин час преди полуфинала помежду им. До този момент Серина има 10 победи и 1 загуба срещу Азаренка.