Първо равенство скъси аванса на Манчестър Юнайтед (видео)

Лидерът в класирането на английската Висша лига Манчестър Юнайтед записа първо равенство за сезона, след като завърши 1:1 при гостуването на Суонзи и по този начин разликата на върха в класирането стана 4 точки пред шампиона Манчестър Сити. "Червените дяволи" взеха ранен аванс още в 15-ата минута на срещата, но до края на полувремето домакините възстановиха равенството чрез Мичу. Много пропуски след почивката и две греди на Уейн Рууни и Майкъл Карик лишиха възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън от трите точки.

Гостите взеха ранен аванс в резултата с попадение на Патрис Евра в 15-ата минута на мача. Той засече с глава центриране на Робин ван Перси от корнер и даде аванс на "червените дяволи" при визитата им на "Либърти Стейдиъм". Това бе поредният гол от статично положение за тима на Юнайтед през този сезон. Като цяло обаче играта на гостите не бе на познатото за тях ниво и съперникът им взе преимущество в териториален аспект.

Неслучайно още преди почивката Суонзи успя да се върне в мача. Голмайсторът на "лебедите" и Премиър лийг до момента през сезона Мичу наказа и лидера в класирането, за да изравни резултата срещу "червените дяволи". Испанският офанзивен халф се разписа с добавка след като сънародникът му Давид де Хеа изпусна удар на Леън Бритън пред себе си.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на Манчестър Юнайтед. Възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън създадоха редица положения пред вратата на завърналия се на вратата на Суонзи Мишел Ворм. Първо отклонил се удар на Уейн Рууни кацна върху неговата греда, минути преди края Майкъл Карик стреля опасно с глава след поредно отлично центриране от корнер на Уейн Рууни, но Ворм отклони удара му към горната си греда.

Лоши отигравания в наказателното поле на Хавиер Ернандес, Ашли Йънг и Антонио Валенсия пък не позволиха на гостите да реализират преимуществото си след почивката.

Така първото реми за сезона на Манчестър Юнайтед е на път да върне интригата в борбата за титлата, след като позволи на шампиона Ман Сити да се доближи на четири точки от 19-кратните първенци. Суонзи пък остава в средата на класирането с 24 точки.