Левски завърши годината със загуба, а Илиев изгоря за един мач (видео)

Отборът на Левски загуби с 0:1 гостуването си на Черно море в срещата-реванш от 1/8-финалите на Купата на България, но въпреки това продължава напред в турнира с общ резултат 4:1. Пред близо 2000 зрители на стадион "Тича" единственото попадение отбеляза Росен Колев в 69-ата минута, а минута по-рано Даниел Димов от гостите остави тима си с 10 човека заради два жълти картона. Припомняме, че Димов е бивш полузащитник на "моряците". 120 секунди след него и Илиан Илиев бе изгонен от резервната скамейка. Така освен, че завърши годината със загуба, Левски ще се лиши от своя треньор и Димов за първия официален мач през 2013 година.

Предвид голямата преднина от първия двубой на стадион "Георги Аспарухов", завършил с категоричен успех на "сините" с 4:0 с по два гола на Жоао Силав и Дъстли Мюлдер, днешната среща бе предрешена, но домакините искаха и заслужено стигнаха до този успех след по-добра игра през 90-те минути. Треньорът на "сините" пристигна в родния си град без голмайсторите Базил де Карвальо и Силва, както и без наказания Кристовао Рамос и пуснатия във ваканция Марсиньо. Освен тях Владимир Гаджев, Станислав Ангелов и Мюлдер започнаха двубоя от пейката.

Така атаката бе водена от младия Тодор Чаворски, а по дясното крило действаше Цветелин Тонев.

Част от малкото публика на мача извади доста остър плакат към играчите на "моряците", на който пишеше: "Срамите себе си, града и отбора, бездушници".

Още в третата минута Пламен Илиев трябваше да се намесва след удар на Дончо Атанасов от малък ъгъл, след което топката се отби в гредата. Крилото удари греда срещу столичани и в първата среща на "Герена".

Последва възможност за гостите, но дясното крило Тонев пропусна да подаде точно на Чаворски. Играчите на Адалберт Зафиров бяха по-активни, но сериозни положения пред Илиев липсват. Вратарят спаси с лекота удар на Божилов в 18-ата минута. Детелин Димитров също стреля в очертанията на вратата пазена от Илиев, но без да затрудни младия страж.

В 28-ата минута Йовов отправи опасен удар от фаул, който бе първи във вратата на "моряците". Пламен Колев обаче изби в корнер. Тонев също стреля малко след това, но извън очертанията на вратата.

Няколко минути по-късно в 32-ата минута футболистите на Черно море поискаха дузпа. Манолов стреля към вратата, но топката се отби в ръката на Ели, въпреки това съдията Кабаков даде знак играта да продължи. До края на първата част домакините продължиха да са по-активни и да търсят гола, но без резултат. Първо Живко Атанасов стреля, но топката рикошира в "син" бранител, Капитанов също пробва късмета си, а в даденото продължение Божилов стреля с глава. Илиев обаче бе избрал точната позиция и спаси.

Втората част започна с нова добра атака на варненци. Този път Атанасов стреля в аут. В 61-ата минута Димов извърши нарушение срещу Атанасов. Футболистите на "зелено-белите" поискаха да му бъде показан втори жълт картон и съответно червен. Зафиров замени Капитанов с Ресим, а три минути по-късно Димов все пак бе изгонен след нов фаул срещу Атанасов. Нападателят искаше дузпа, тъй като според него нарушението било извършено в наказателното поле. При последвалият фаул Атанасов пусна към резервата Ресим. Той стреля, а коженото кълбо се отби в ръката на "син" футболист, но след това попадна в Колев и той откри.
Веднага след това Илиан Илиев също бе изгонен за протести към Кабаков. Станислав Ангелов се появи моментално на терена и зае мястото на Димов в центъра на защита. Пелето замени Цветелин Тонев. Въпреки предимството си от един човек на терена играчите на Зафиров бяха видимо изморени и нямаха сили да търсят нови попадения. Йовов и Йорданов бяха сменени от Боби Цонев и Вутов.
Младоците Попов и Атанас Илиев влязоха в последните минути за варненци.
Резултатът до края не се промени и за трети пореден път за Купата на България "сините" си тръгват победени от "Тича". За тяхна радост за разлика от предните два пъти - 2006 (3:2 след продължения) и 2009 година (4:1), когато отпаднаха от турнира, сега вече са на четвъртфиналите след голямата победа на "Герена".

По този начин рекордьорът по трофей в турнира (26) продължава да мечтае за първа купа от 2007 година.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 1:0 (0:4 резултат от първия мач)