100 години ски спорт в България

Твенте на върха след драматична победа

Отборът на Николай Михайлов Твенте оглави класирането в холандското първенство след много трудна победа при домакинството на Хераклес. Стражът на националния ни тим не игра заради контузия, а съотборниците му се постараха да вземат реванш пред феновете си за тежката загуба с 0:3 от ПСВ Айндховен в предишния кръг.

Марко Вежинович даде аванс на Хераклес в 20-ата минута, но в 26-ата Насер Чадли изравни. Едвин Гиаси вкара втори гол за Твенте в 62-ата минута, преди Томас Брунс да се разпише за 2:2. гола на победата за домакините бе дело на Люк Кастайньос в 70-ата минута.

Твенте има 37 точки и мач повече от ПСВ, който утре гостува на НЕК Ниймеген.

ТВЕНТЕ - ХЕРАКЛЕС 3:2
0:1 Вежинович (20)
1:1 Чадли (26)
2:1 Гиаси (62)
2:2 Брунс (64)
3:2 Кастайньос (70)