Бербатов и Фулъм безпомощни срещу Тотнъм (видео)

Тимът на Фулъм загуби с 0:3 лондонското дерби срещу Тотнъм, с което продължи невзрачното си представяне от последния няколко кръга. Гостите се разиграха след почивката и с изненадващ гол на Раниере Сандро от над 30 метра и две попадения на Джърмейн Дефоу стигнаха до изразителния успех, който ги изкачи до 4-ото място в класирането на Висшата лига с равни точки с третия в подреждането Челси. Българският нападател Димитър Бербатов отново изигра цял мач за своя Фулъм и носеше капитанската лента на тима си, но нямаше шансове да се разпише във вратата на един от бившите си клубове.

Автор на първото попадение за гостите стана бразилският халф Раниере Сандро, който стреля от повече от 30 метра и изненада вратаря на домакините Марк Шварцер и австралиецът лесно допусна топката в мрежата си. В 72-ата минута Джърмейн Дефоу удвои аванса на гостите, след като бе изведен отлично от Гилфи Сигурдсон в наказателното поле на Фулъм и от малко повече от десет метра простреля Шварцер за 0:2. Само пет минути по-късно отново Дефоу направи резултата "класически" за гостите с 12-ия си гол от началото на сезона. Той настигна прострелен пас от Клинтън Демпси и с диагонален удар покрай Шварцер направи преднината на своя тим още по-солидна.

Преди почивката Фулъм бе по-активният отбор на терена, но на няколко пъти атаки на домакините бяха спирани със засади от съдиите. Димитър Бербатов на два пъти изведе партньора си в атаката Младен Петрич на стрелкови позиции, но хърватинът не бе точен при завършващия удар. Самият Бербо пък не получи много възможности за гол, след като защитниците на Тотнъм бяха концентрирали усилията си върху опазването му.