Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Стените у дома отново помогнаха на Сампдория (видео)

Сампдория спечели и второто си поредно домакинство, с което поне за малко се отдалечи от зоната на изпадащите. Преди седмица "моряците" разбиха градския си съперник Дженоа с 3:1, а днес надвиха Болоня с 1:0 в двубой от 14-ия кръг. Андреа Поли реализира единствения гол в 61-ата минута след асистенция на Едер. Отборът от Генуа беше улеснен и от ранното изгонване на Архимед Морлео от състава на Болоня. Още в 5-ата минута той получи директен червен картон, тъй като фаулира откъснал се сам срещу вратаря играч на Самп.

С деветото си поражение от началото на шампионата Болоня остава под чертата.

Снимка: Getty Images/Guliver