Волфсбург удължи положителната си серия

Стартиралият кошмарно сезона в Бундеслигата Волфсбург записа трети пореден мач без загуба, след като направи 1:1 с Вердер (Бремен) у дома в среща от 13-ия кръг. Прероденият след напускането на Феликс Магат тим удари гредата в 31-ата минута, но 4 минути след това се оказа в ролята на изоставащ. Марко Арнаутович материализира доброто представяне на гостите с попадение за 1:0 за своите.

Вердер можеше и да спечели срещата, ако не беше изгонването на Лукас Шмитц. Левият бек си заработи втори жълт картон в 62-ата минута и "вълците" веднага се възползваха. В 64-ата минута появилият се като смяна малко преди това Виейриня изведе Бас Дост на стрелкова позиция и с шестото си попадение в шампионата холандският голмайстор изравни резултата.