Венци отново разтърси българския футбол (ВИДЕО)

Президентът на Славия Венцеслав Стефанов е на път отново да разтърси българския футбол. Според белия бос, днешната победа на Славия с 3:0 в срещата-реванш от турнира за купата на България срещу Любимец е доста съмнителна, а причина за това е играта на гостите.

"Някои неща в мача ме смутиха. Дано хората, които са наблюдавали срещата, са си направили правилните заключения. Притеснява ме играта на противника. Не ми хареса как играха с тези два ранни гола и с този автогол след това. Всеки, който разбира от футбол, ще си направи заключения. Славия се отпуши, но не ми харесваше постройката на Любимец. Трябва да има феърплей 90 минути във всеки мач. Но аз си гледам моя отбор. Трябва всеки клуб да даде банкова гаранция, че ще продължи участието си в първенството. В противен случай се получават подобни неща", заяви Стефанов.

Както е известно, Славия поведе с два бързи гола в 3-ата и 5-ата минута, в края на първото полувреме Любимец си отбеляза автогол.

След това Венци Стефанов обеща, че Славия ще изглежда по съвсем друг начин през пролетта. "Нямам желания за жребия за следващия кръг. Знам, че имаме добър отбор. Момчетата трябва да играят. Ако Павле Попара, Чавдар Янков и Дайсуке Мацуи са в състава, ще изглеждаме по друг начин. С тези футболисти нямаше да изгубим толкова точки. Чавдар ще се оперира, връзката му е разкъсана и два месеца го лъгаха и му взимаха парите за процедури.

Още нищо не е загубено, има доста мачове. Рано е да се говори, не се знае какво ще бъде състоянието на отборите. При присъствието на Янков, Попара и Мацуи играта ни ще бъде различна. Ще вземем и някои по-качествени попълнения през зимата", допълни белият бос.