Партизан отново не би, Иван Иванов с цял мач

Сръбският шампион Партизан е на път да завърши кампанията в групите на Лига Европа без победа, след като завърши наравно 1:1 при гостуването си на Нефтчи (Баку) и за втори път не успя да преодолее този съперник след нулевото равенство в Белград. Българският национал Иван Иванов игра цял мач за гостите и имаше голяма заслуга за удържането на равенството в края на мача, когато Партизан трябваше да играе с човек по-малко заради червен картон на голмайстора Митрович. Цял мач за домакините изигра бившият защитник на ЦСКА Игор Митрески.

Бразилският нападател Флавиньо даде аванс на домакините след само 10 минути игра на стадион "Тофиг Бахрамов". Той наказа Никола Петрович с удар от над 20 метра, който изненада стража и влетя в мрежата му.

След почивката обаче резервата на гостите Александър Митрович се възползва от грешка в отбраната на Нефтчи и изравни. 18-годишният таран, който замени друг млад талант на Партизан - Лазар Мароквич, бързо се превърна от герой в грешник, след като за грубо влизане в краката на съперник бе отстранен с директен червен картон. Така гостите трябваше да доиграват срещата с 10 души, но успяха да удържат натиска на домакините и да си тръгнат от Азербайджан с точка.

НЕФТЧИ (БАКУ) - ПАРТИЗАН (БЕЛГРАД) 1:1
1:0 - Флавиньо (10)
1:1 - Митрович (67)