ЦСКА с официална жалба срещу съдийството на Ристосков

От ЦСКА пуснаха официална жалба срещу съдийството на Христо Ристосков в мача с Лудогорец от 1/16-финалите на турнира за Купата на България в сряда. "Червените" спечелиха с 2:1 в Разград, но след края на срещата от ръководството на тима изразиха сериозни претенции към съдийството.

Предлагаме ви пълния текст на жалбата, така както е публикуван на официалния сайт на ЦСКА:

Армейци,

публикуваме на Вашето внимание жалбата, която ЦСКА София предоставя на БФС относно съдийството в мача Лудогорец – ЦСКА 1:2. Към нея прикачваме и видео материал, който може да видите в CSKA TV .

ДО
СЪДИЙСКА КОМИСИЯ
БФС
СОФИЯ

ЖАЛБА

От ПФК „ЦСКА” София
Относно: Съдийство на мача Лудогорец – ЦСКА (31.10.2012г.)

Уважаеми господа,

Ръководството на ПФК „ЦСКА” София, въпреки победата в гореспоменатия мач, желае да изрази острото си възмущение от начина, по който срещата беше ръководена от главния арбитър – г-н Христо Ристосков.

Считаме, че неговото съдийство беше изключително тенденциозно в ущърб на ПФК ЦСКА и несъответстващо и противоречиво с изискванията на Съдийския правилник. Всичко това се случва на фона на ясно очерталата се тенденция на отборите в българското футболно първенство към феърплей игра, както и значимото израстване в качеството на съдийското обслужване.

Ето какво визираме:

Ситуация 1 (моля виж приложеното DVD): В 28-мата минута на мача, след изпълнение на ъглов удар в полза на ПФК ЦСКА, топката е насочена в зоната около точката за изпълнение на наказателен удар, където се намира нашия състезател – Апостол Попов, който е с реални шансове да играе с нея и очевадна възможност за отбелязване на гол, когато №8 от домакините – Станислав Генчев, умишлено задържа крака на атакуващия наш играч и го събаря в малката пеналтерия на отбора-домакин. Главният съдия на срещата е на около 8-10 метра от ситуацията, в отлична позиция и прекрасен поглед върху нарушението и въпреки всичко гореизброено, остава безмълвен и дава знак играта да продължи. Нашето категорично становище е, че трябва да бъде отсъден наказателен удар със съответния картон за виновния състезател, тъй като действията са му преднамерени, с цел да се предотврати головата ситуация.

Ситуация 2: 58-ма минута на мача............ Не се нуждае от коментар!!! Ако съдийската комисия не намери смелост да изтълкува правилно тази ситуация, можем да потърсим помощ от компетентните органи в УЕФА!!!

Ситуация 3: 69-та минута на мача. Отбора-домакин изкарава топката, за да бъде оказана медицинска помощ на наш състезател. След изпълнение на страничното хвърлане от наша страна, №99 от отбора на ПФК ЦСКА се забавя с връщането на топката и в момента, в който той изкарва топката в странично хвърлане за отбора-домкин, бива грубо избутан, без топка, от състезател на  Лудогорец. Главният рефер отново е на метри от ситуацията, но реакция за този удар без топка – няма!!!
Ситуация 4: 81-ва минута на мача. Нашето мнение е, че въпросната ситуация изисква червен картон. Основни причини:

-         Изключително груб фаул от реваншистки подбуди;
-         Прекомерна сила;
-         Влизане отзад, което представялва сериозна опасност за здравето на състезателя;
-         Невъзможност на атакуващия състезател да играе с топката;

Ситуация 5: 86-та минута на мача.  Отново е на лице ситуация за грубо, неспортсменско поведение на състезател от страна на Лудогорец, която почти не се нуждае от коментар. Фаулиран наш състезател пада на земята, №5 от домакините – Александър Барт от 2-3 метра изритва топката, със всичка сила, в лицето на №8 от ЦСКА – Лукас Афини и всичко това се случва при спряна игра. Отново съдията е на 4-5 метра от ситуацията, отново вижда прекрасно нарушението и отново остава безмълвен. Виновникът не е санкциониран.

Ситуация 6: 90-та минута на мача. №17 от ЦСКА – Анисе Андрианантенаина задържа с ръка противников състезател, за което е санкциониран с втори жълт картон. Съдийският правилник гласи, че не всяко задържане се наказва с жълт картон. В случая, нарушението е извършено в половината на атакуващия отбор, не представлява обещаващо движение на състезателя на Лудогорец и реално не съществува възможност за организиране и осъществяване на голова атака.
Колкото и безпристрастно, обективно и дори абстрактно, да се опитваме да гледаме на ситуациите, не можем да не забележим, че Христо Ристосков абсолютно целенасочено ръководи мача в полза на противниковия отбор.

На приложения видеозапис от мача, може ясно да бъде видяно, че претенциите ни към главния рефер са повече от основателни във връзка, с което молим вашата комисия да вземе адекватни мерки.

Ще очакваме Вашето професионално становище с голям интерес и нетърпение.