Божинов с принос за победа на Верона

Българският национал Валери Божинов записа 45 минути за отбора си Верона при успеха с 2:0 при гостуването на Ливорно от 10-ия кръг на Серия "Б". Родният нападател се появи на почивката при резултат 0:0, като се включи много дейно за своите. Той раздвижи атаката на своите и на два пъти пропусна да открие. При втория случай стражът на тосканците изби със сетни усилия удара му. Все пак в 70-ата минута конкурентът му в атаката на тима Даниеле Качия откри с осмия си гол на сезона. Италианецът се разписа с глава слез отлична атака и центриране на Гроси.

Домакините се хвърлиха в атака да търсят изравнително попадение, докато Божинов и компания контраатакуваха опасно и в 90-ата минута Мартиньо оформи крайното 0:2 за Верона. Така тимът от града на Ромео и Жулиета се изкачи на второ място в класирането с актив от 21 точки, като изпревари днешния си противник останал с 19.

Лидерът Сасуоло е с 25 точки, след като загуби с 0:1 при гостуването си на Читадела днес.