Илиан Илиев: Няма да правим трагедии от една загуба (видео)

Треньорът на Левски Илиан Илиев прие спокойно поражението с 0:1 от участника в "Б" група ФК Раковски в контрола. Столичани не се представиха на ниво и заслужено бяха надиграни. "Няма да правим трагедии от тази загуба. Знаехме, че ще има само негативи от този мач. Искахме да изпробваме някои от момчетата в тима, които не са играли достатъчно. За тях беше хубаво да усетят каква е атмосферата в такива срещи, защото ни предстои участие в турнира за Купата на България, където вероятно ще е същото. Получихме ранен гол, след което съперникът се затвори. Неприятно е, когато по време на контрола другият отбор заиграе отзад и само чака да контраатакува. Но, така са си решили те", заяви наставникът на "сините".

Илиев разкри, че спарингът е бил уреден с идеята в него участие да вземе Димитър Везалов. Централният защитник обаче е получил нова контузия - в аудукторите. Все пак травмата не е сериозна и в Левски се надяват той да бъде възстановен за дербито с ЦСКА на 20 октомври.

"Видя се, че Нуно Пинто все още не е в оптимална форма. Той се представи добре във фаза "атака", но не беше на ниво в защита. През първото полувреме Орлин Старокин действаше като халф. Той е опция за този пост, като и преди се е подвизавал там. Ромен Ели пък го сменихме на почивката, защото така се бяхме разбрали. Все пак французинът играе по 90 минути във всеки двубой", добави Илиев.