Спартак (Пл) лидер в "Б" група след разгром в Симитли

Плевенският Спартак размаза като гост Септември (Симитли) с 4:0 и оглави класирането на "Б" група след четвъртия кръг. Двубоят трябваше да се играе вчера, но заради наводнен терен бе отложен за днес. Успехът на плевенчани бе напълно заслужен и дори можеше да е още по-изразителен. През целия мач селекцията на треньора Красимир Бислимов не даде шанс на съперниците си. Спартаковци взеха инициативата още от самото начало и резултатът не закъсня. Течеше 10-ата минута, когато Ивайло Раденцов проби от ляво и центрира, а Десислав Русев с глава насочи топката в мрежата на домакините. Той и съотборниците му можеха да решат всичко още до почивката. Янислав Иванов, Иво Иванов и Русев обаче пропуснаха изгодни положения.

През втората част спартаковци продължиха по същия начин и усилията им бяха възнаградени. За половин час те вкараха още три гола. Първо в 52-ата минута юношеският национал Янислав Иванов заби неспасяемо с глава топката в горния ляв ъгъл след центриране на Любомир Иванов. Четвърт час по-късно след бързо разиграване в централната част на терена бе изведен Десислав Русев, който с отмерен удар направи авансът класически. Крайното 4:0 фиксира Владислав Василев в 74-ата минута след подаване на Янислав Иванов.

Отличен дебют за победителите направи завърналия се в родния си клуб Иво Иванов. В актива на домакините може да се отбележат само два корнера.