Паласио измъкна Интер срещу Селтик

Отборите на Селтик и Интер (Милано) завършиха 1:1 в контролна среща, играна на "Селтик Парк" по случай 125-годишнината от шотландския клуб. Комънс (41) и Родриго Паласио (89) реализираха.

"Детелините" започнаха по-силно мача и създадоха първите опасности. Миланският тим сътвори първо добро положение едва след половин час игра след комбинация между Диего Милито, Уесли Снайдер и Фелипе Коутиньо. В 34-тата минута Стоукс и Камбиасо се сблъскаха лошо и Стоукс напусна принудително. В 41-вата минута Комънс отбеляза превъзходен гол с шут по диагонала от ъгъла на наказателното поле.

След почивката двата тима направиха някои смени. "Нерадзурите" тръгнаха по-смело напред. Силно се включи аржентинският нападател Родриго Паласио. Именно той донесе изравняването минута преди края. Диего Милито стреля, топката беше отбита, Ливая намери Паласио, който насочи в мрежата.

Интер (4-2-3-1): Ханданович; Силвестре (51 - Мудингай), Киву, Ранокиа, Санети; Гуарин, Камбиасо; Жонатан (46 - Нагатомо), Снайдер (76 - Ливая), Коутиньо (51 - Паласио); Милито;

Снимки: Getty Images/Guliver