Левски донесе пълен крах на България след нова срамна страница в историята си (видео)

Отборът на Левски направи пълен краха на родния футбол в евротурнирите за последните 24 часа. „Сините” бяха разбити с 1:3 от ФК Сараево на стадион „Асим Ферхатович” и въпреки преднината си от първия мач след победа с 1:0 изхвърчаха от Лига Европа напълно заслужено. Така за втора поредна година 26-кратните шампиони на България отпадат във втория предварителен кръг на турнира - още преди август месец. Новият Левски, граден от Илиан Илиев за съжаление тази вечер нямаше нищо ново освен някои играчи, като представянето на терена бе подобно на това през последния сезон.

Освен проблемите с Христо Йовов и Ромен Ели минути преди мача Кристовао Рамос също отпадна от състава поради травма, а на негово място влезе Опоку.
Играчите на Илиан Илиев започнаха срещата безобразно слабо пред 15 000 екзалтирани местни фенове и нито един син запалянко. 300-те привържаници на столичани започнаха да влизат на стадиона в 9-ата минута, а още не бяха влезнали всички и вече видяха два гола във вратата си. Така още в 14-ата минута вече бъллгарите бяха извън турнира след голове на Хюсейнович (10) и Луджич (14).

Въпреки това в 32-ата минута Иво Иванов спечели дузпа и Базил де Карвальо реализира хладнокръвно. Попадение даде отново преднина на българите. До края на полувремето „сините” имаха предимство на терена, докато домакините бяха в шок след добрия старт.

Второто полувреме започна подобно на първото с натиск на търсещите нов гол босненци. Пламен Илиев спаси фантастично вратата си в 56-ата минута при удар на Хюсейнович, а при добавката Мюлдер на шпагат изби. „Сините” трудно организираха атаките си, тъй като бяха доста мудни и бъркаха последното подаване, но въпреки това имаха две добри контраатаки. Леко отпускане в редиците на Левски обаче коства и елиминацията на тима в 62-ата минута. Тогава Гаджев и Прохазка подцениха една ситуация Хюсейнович мина през двамата, след това навърза още двама сини футболисти и препарира Илиев с топовен удар.

Базил де Карвальо с глава от няколко метра пропусна да вкара втори гол в 72-ата минута, а до края Сараево на контраатака пропусна да разбие напълно Левски, който пък се опитваше с центрирания след влизането на Жоао Силва да вкара втори гол, с който да продължи, но нямаше късмет да го
стори и напълно справедливо ще мисли само за "А" група още сега.

По този начин след резила на ЦСКА срещу Мура в София, отпадането на Лудогорец в Загреб и това на Локомотив Пловдив в Холандия България остана без отбор в Европа.

За първи път в своята история Левски отпадна от босненски тим след трите си успеха преди това над Вележ Мостар, Железничар и Модрича. Така тимът от стадион "Георги Аспарухов" записа нова срамна страница в евротурнирите.

Нямащият алтернативи днес Илиев има прекалено много работа, за да изгради отбор, който да върне усмивките на сините фенове, които и днес се опитаха да ги подкрепят напълно. Тъй като нито една от фазите на играта – защитата, халфовата линия и нападението не функционират както биха искали шефовете, той самия и феновете на тима.

ФК САРАЕВО - ЛЕВСКИ 3:1 (2:1) - 0:1 в първия мач
1:0 Хюсейнович 10
2:0 Сулджич 14
2:1 Де Карвальо 32-д
3:1 Хюсейнович 62

САРАЕВО (4-4-2): Ади Адилович, Иван Татомирович, Седин Торлак, Зоран Белошевич , Амер Дуповац, Иван Сазар,  Радан Суневарич, Асмир Сулжич (78- Зарко Караматич), Саид Хюсеинович (70-Денис Чамор), Неманя Златкович (29-Марио Тадейевич), Емир Хаджич

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Пламен Илиев, Дъсти Мюлдер, Станислав Ангелов, Иво Иванов, Орлин Старокин, Владимир Гаджев, Роман Прохазка, Агиеманг Опоку(71- Жоао Силва), Симеон Райков, Марсиньо (83- Цветелин Тонев), Базил де Карвальо
Жълти картони: Хаджич, Сулджич - С, Марсиньо, Ангелов, Старокин, Райков- Л