Край! ЦСКА пренаписа историята с най-срамното си отпадане в Европа (видео)

Доскорошният български гранд ЦСКА написа най-срамната страница в своята история, след като днес червените отпаднаха от почти фалиралия тим на Мура във втория квалификационен кръг на ЛЕ. На реванша в София армейците поведоха с гол на Апостол Попов в 18-ата минута, но в 76-ата Фаич вкара и оформи крайното 1:1. Този резултат напълно удоволетвори словенците, които чрез отбелязаното попадение на чужд терен продължиха напред, тъй като преди седмица първата среща завърши 0:0.

Отпадането на ЦСКА не изненада кой знае колко феновете на тима предвид организационния хаос, който цари в клуба на всякакво ниво. Заради неразбориите наставникът на червените Стойчо Младенов бе с група от само 15 футболисти, 13 полеви, един от които бе Станко Йовчев. Именно този нападател се превърна и в антигерой за червените след комичното си отиграване в 92-ата минута. Тогава той и Лукас Саша останаха сами срещу словенския вратар, но не се разбраха и дори не успяха да отправят удар по посока на вратата.

Но не само тези футболисти показаха, че не стават за ЦСКА. С техните посредствени качества показаха, че разполагат и Присо, Нилсон, Саша Лукас, Коста Янев.

Иначе срещата започна добре за армейците и първата ситуация за гол бе пред вратата на гостите. Анисе проби отдясно в 3-ата минута и подаде към Христо Янев, който стреля с пета, но Дракович спаси.

Петнайсет минути по-късно ЦСКА успя да поведе. Попадението реализира Апостол Попов. Бранителят се възползва от центриране на Нилсон отляво и от границата на малкото наказателно поле с глава изпрати топката в долния десен ъгъл на словенската врата.

В 34-ата минута Нджонго Присо осъществи скоростен пробив по лявото крило, но бранител на гостите успя да спре опасната атака, след като изби в ъглов удар.

В 47-ата минута армейците проведоха първа добра атака през втората част, която завърши с шут по земя на Анисе, но стражът на Мура спаси.

В 54-ата минута словенците имаха отличен шанс да изравнят чрез Бохар, който бе оставен непокрит отдясно в наказателното поле на ЦСКА, но ударът му по земя профуча на сантиметри от десния страничен стълб на Черни.

В 68-ата минута пред Анисе се откри великолепна възможност за гол, но шутът му от 16 метра бе избит от голлинията от Денис Крамар. 120 секунди по-късно и Карачанаков опита да вкара, но изстрелът му бе избит от словенския страж. В 74-ата минута червените отново изпуснаха да увеличат своята преднина след отличен пас на Янев към Анисе, но мадагаскарецът стреля във вратаря.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Фаич изскочи от дълбочина и с техничен изстрел покрай Черни изравни.

До края на срещата футболистите на ЦСКА се лутаха по терена, но все пак имаха няколко шанса да отбележат победен гол, с който да преодолеят Мура. В 78-ата минута Янчев не уцели вратата останал очи в очи срещу Дракович.

Последните две сериозни възможности се откриха пред червените в даденото от рефера 3-минутно продължение, когато първо невероятно разбъркване завърши с шут на Присо, който стражът на гостите спаси, а малко по-късно се разигра и описаната по-горе ситуация със Лукас Саша и Станко Йовчев, която показа върха на армейското безсилие.

ЦСКА - МУРА 1:1

1:0 Апостол Попов 18
1:1 Фаич 76

ЦСКА: Черни, Лукас Саша, Крачунов, Попов, Нилсон, Янчев, К. Янев (88-Йовчев), Присо, Хр.Янев, Карачанаков (78-Грънчов), Анисе

МУРА: Дракович, Ципот, Среш (90-Грушковняк), Майер, Бохар, Крамар, Фаич, Янжа, Йелич, Етерович (75-Кутер), Марушко

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Крамар 36, Йелич 84 (Мура)

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg