Литекс спечели блицтурнра по футбол в Ловеч

Литекс спечели блицтурнира по футбол в Ловеч, след като записа две победи съответно с 2:0 над Етър и с със същия резултат над Нефтохимик.

Ловчанлии първо надвиха с 2:0 Етър, като за 45 минути двта тима създадоха доста положения.

Още в 8-та минута търновци можеха да поведат в резултата с бърза контраатака, но Артин от точката на дузпата стреля в аут. Три минути по-късно "оранжевите" реагираха, но ударът на Галин Иванов мина край гредата. В 33-та минута Васил Божиков откри резултата с глава след центриране на Момчил Цветанов. Пет минути по-късно албанецът Ваюши изработи втори гол за "оранжевите", като навърза двама бранители на гостите и намери непокрития Галин Иванов, който вкара за крайното 2:0 за Литекс.

След това Литекс записа и втора победа с 2:0  срещу Нефтохимик. Двата гола за победата вкараха Емил Грозев и Ангел Здравчев. Грозев се разписа в 28-та минута, засичайки центриране на Момчил Цветанов, а Ангел Здравчев, отново след центриране, в  последната минута на мача.

Преди това домакините удариха и две греди, като първо Момчил Цветанов от пряк свободен удар уцели гредата, а след това и Герасим Заков с шут от границата на наказателното поле разтресе напречния стълб.

Мачът между Етър и Нефтохимик пък завърши с успех на великотърновци с 2:0 с попадения на Гаджалов в 4-ата и автогол на Лемперов в 34-ата минута. Така "виолетовите" заеха втората позиция в крайното класиране.